Připraven byl doprovodný program, kdy se na podiu představily děti ze Základní umělecké školy v Krupce a také žáci z Masarykovy základní a mateřské školy. Proběhla také ukázka umění karate, a to v podání místního klubu při TJ Krupka.

Starosta Krupky Milan Puchar řekl, že se za rok podařilo udělat všechny akce, o kterých se při loňském Dnu s Deníkem hovořilo jako o plánovaných. „Bylo proinvestováno přes 200 milionů korun. Největší část putovala do oprav komunikací a chodníků a také se udělala nová hřiště,“ uvedl Milan Puchar na podiu.

Hlavní část byla věnována diskuzi na téma průmyslová zóna se zaměřením na závod Knauf. Proto na podiu byla také mluvčí společnosti Libuše Maxová a zástupce skupiny odpůrců Knaufu Miloslava Bačová. Ta řekla, že Knauf je v průmyslové zóně pro Krupku velkým neštěstím. „Očekávali jsme, že v průmyslové zóně budou pouze podniky na montážní práce a nebo sklady,“ řekla.

Libuše Maxová pochopitelně hájila barvy podniku, který zastupuje. Na druhou stranu se nebrání užší spolupráci s odpůrci Knaufu. K debatě se v Deníku vrátíme.

Během celého středečního odpoledne si lidé mohli kupovat teplický deník s bonusovým časopisem a za to pak dostali ještě zdarma občerstvení. Připraveny byly soutěže pro děti i dospělé. Kopání na branku v co největší rychlosti nebo pro ženy hledání ingrediencí do jednoduchého receptu.
Činila se také distribuce, které se podařilo získat nové předplatitele teplického deníku. A to hned v pěti případech. Během akce se prodalo na náměstí dvě stě kusů aktuálního vydání deníku.