Následovalo další vystoupení dětí z DDM. Všichni již netrpělivě čekali na bílinského starostu Josefa Horáčka. Dočkali se. Starosta vystoupil na podium a s moderátorem si povídal o problémech, které trápí Bílinu a její obyvatele. Josef Horáček začal lázněmi. Pro ty se město snaží najít investory již dlouhé roky a marně. Něco je teď rozjednané, ale jistota zatím žádná. Starosta vysvětlil, že chce také předejít problémům, do kterých by se město mohlo třeba dostat po krachu investora. Další věc, na kterou si stěžovali lidé, byl špatný stav některých chodníků. Velké potíže pak mají hlavně maminky s kočárky. Zde starosta vysvětlil, že město spravuje 84 kilometrů chodníků. Je mu jasné, že nikdy nebudou spokojeni úplně všichni, ale pracuje se na tom.

Do oprav chodníků dalo město i letos nemalé peníze a co nevidět se začne s dalšími opravami. Moderátor si dobře pamatoval z loňské akce problém dětských hřišť. Těch je v Bílině již poměrně dost a další přibude v sídlišti SUNN. Starosta však neopomněl zmínit velký problém s vandaly, kteří hřiště ničí. A nakonec přišlo na řadu také neustéle živé téma, dopravní situace. Josef Horáček vidí velký problém v tom, že by se kruhové objezdy měly dělat za provozu. Zmínil také obchvat Bíliny a to, že jeho východní variantě dali červenou ekologičtí aktivisté. Do konce června prý musí Ředitelství silnic a dálnic dát dohromady alternativní návrh. Průtah Bílinou by měly zabezpečit a lépe zprůjezdnit kruhové objezdy. Kruhák na křižovatce u Plusu by se mohl začít stavět v září a Firma Jaroslava Třešňáka, která musí zafinancovat kruhák u nádraží, by chtěla také začít ve druhé půlce roku.

Pak dostali šanci obyvatelé, zeptat se svého starosty na vše, co je trápí. Zajímavý byl dotaz na špatný stav kašny na náměstí. Starosta připomněl projekt rekonstrukce náměstí a vysvětlil, v čem je problém. V programu se objevili dále také taekwondisté a odpoledne uzavřela Marcela Holanová.
Během celého odpoledne si lidé mohli kupovat teplický deník s bonusovým časopisem a za to pak dostali ještě zdarma občerstvení. Připraveny byly soutěže pro děti i dospělé. Kopání na branku v co největší rychlosti nebo pro ženy hledání ingrediencí do jednoduchého receptu. Výherci si na své odměny počkali.
Činila se také distribuce, které se podařilo získat 13 nových předplatných teplického deníku. Mnoho lidí vydrželo na akci od začátku až do samého konce. Teplický deník připravuje další Den s deníkem na středu 4. června v Krupce na náměstí.