Mariánské náměstí se zaplnilo lidmi, všichni netrpělivě čekali na debatu o problémech, které lidi v Krupce trápí.
Na Den s teplickým deníkem bylo pozváno několik zajímavých hostů, například krupský starosta, místostarosta, ředitel společnosti Knauf či organizátoři petice proti Knaufu. Právě ti se postarali o velký rozruch, vyvolali debatu a přiměli dokonce obyvatele vystoupit na podiu. Rozlícená Jolana Zárubová se rozpovídala o nepříjemnostech, které jí údajně Knauf způsobuje. Začala zkaženou zeleninou ze zahrádky a skončila dopady na zdravotní stav.
Prostor dostali všichni, kteří chtěli vyjádřit svůj názor. Bohužel však nepřišel žádný zástupce Knaufu, aby čelil obviněním, vyvracel je a argumentoval. To lidi zajisté zklamalo.
Za město Krupku vystoupil místostarosta Zdeněk Matouš, hbitě reagoval na otázky občanů nejen ohledně Knaufu. A co děti, mají si kde hrát? Takto žertovně zněla narážka jedné obyvatelky na nedostatek dětských hřišť ve měste. I na toto byl místostarosta připraven a seznámil ženu s plánem města vybudovat jěště během tohoto roku dokonce pět nových hřišť.
Sluníčko svítilo, ve vzduchu se mísila vůně jara s nezaměnitelnou vůní vepřového gulášku. Lidé se bavili, diskutovali mezi sebou, soutěžili a kupovali noviny. Program zpestřilo vystoupení aerobikové skupiny a mažoretek z Centra volného času v Krupce. Páteční odpoledně se opravdu povedlo.
Novinkou na akci byla také možnost nechat si v redakčním stanu vytisknout titulní stranu teplického deníku se svou fotkou. Zájemci se jen hrnuli a byli nadšeni, že si mohou odnést památku a navíc zdarma.