Tepličtí zimovali dvanáctí, v přípravě například porazili juniorku Drážďan, Domažlice, Kladno a Hostouň; naopak prohráli s druholigovým Varnsdorfem a Karlovými Vary.

Jamrich z přípravných duelů vypíchnul ten, v němž jeho svěřenci přehráli na německé půdě Drážďany. „Po celý zápas nás zdobilo enormní nasazení a bojovnost. Pevně věřím, že když tyto atributy využijeme i v dalších utkáních, tak můžeme v jarní části mistrovské soutěže sehrát vyrovnanou partii s každým soupeřem.“

Kouč teplické rezervy se zamyslel i nad složením svého celku. „V našem týmu máme opravdu hodně zajímavých mladých borců, kteří pokud nesleví ze své náročnosti a pracovitosti, tak mohou být v budoucnu zajímaví i pro naše áčko. Teď je jen na nás trenérech držet kluky zkrátka, nenechat je podlehnout uspokojení a vést je k tomu, aby právě takovéto výkony byli schopni opakovat i v dalších utkáních."

Generálka bez branek: FK Baník Sokolov - FK Teplice B 0:0.
Třetí liga už klepe na dveře... Přepeře v generálce padly, Jablonec B ji nehrál

Mladíky budou usměrňovat přímo na hřišti i zkušení mazáci Admir Ljevaković a Jan Rezek, první z nich v roli hrajícího asistenta Ladislava Jamricha. „Na podzim oba patřili k našim nejvýraznějším postavám. Jsou to osobnosti se vším všudy, nejdou zápas jen tak odkopat. Věřím také, že svou skvělou formu potvrdí i na jaře náš nejproduktivnější hráč a univerzál Marek Vobecký, který má výborný charakter a do budoucna rozhodně i potenciál pro A-tým."

V generálce na první mistrovské utkání Teplice B remizovaly se Sokolovem 0:0. V sobotu od 11 hodin na umělé trávě Stínadel hostí Přepeře, které jsou v tabulce druhé za vedoucím béčkem Jablonce jen s dvoubodovou ztrátou. „Máme ještě týden do začátku jarní části mistrovské soutěže. Ten chceme plně věnovat přípravě na našeho prvního soupeře. I když jsme si plně vědomi jeho síly a kvality, tak mu rozhodně nedáme nic zadarmo a o mistrovské body s ním budeme s odhodláním a tvrdě bojovat," řekl Jamrich.