Matějček nechvalně proslul před pěti lety hrubým ovlivněním baráže Karviná - Jihlava, po kterém byl vyřazený z listiny profesionálních rozhodčích. Vrátil se v lednu 2021, jenže nová komise pod vedením Radka Příhody ho znovu z listiny vyřadila. Ani to nebyl Matějčekův konec. Pískal dál nižší soutěž, v utkání Plzeň B - Karlovy Vary, které se hrálo v listopadu 2022, rozhodoval opilý. Pracovní skupina pod Příhodovou komisí navrhla jeho vyřazení, Řídící komise pro Čechy však nechala rozhodnutí na nové komisi, která na návrh nepřistoupila.

Skandály prošpikovaný Milan Matějček se tak objevil jako hlavní rozhodčí na veledůležitém zápase, který rozhodoval o případné záchraně ve třetí lize. Votroci zvítězili 3:2. Jejich triumf, ke kterému jim pomohlo i několik posil z áčka včetně kapitána Kodeše, ale zahalil stín pochybnosti kvůli řadě sporných situací odpískaných v jejich prospěch.

Tepličtí nejvíc žehrali na kopnutí Daniela Haise po odpískání do ležícího domácího fotbalisty, které zůstalo bez potrestání červenou kartou, na neodpískaný pokutový kop v jejich prospěch, na zvláštní „výhodu" po faulu na Bílka, po které dal Hradec gól, a také na řadu dalších mikrosituací, které byly posouzeny ve prospěch Východočechů.

Zajímavostí je také dodatečné dopsání sportovního ředitele Jiřího Sabou do zápisu o utkání na pozici kondičního trenéra, který také nemá čistý štít; několikrát totiž figuruje v policejním spisu s názvem Akce Šváb, který se týká korupce ve fotbale. Jedná se o záznamy telefonátů s Romanem Rogozem, někdejším šéfem fotbalového Vyšehradu, nebo komunikace s tehdejším místopředsedou svazu Romanem Berbrem.

„Takový člověk nemá ve fotbale vůbec co dělat, když se namočil v skandálu, za který jsou lidi odsouzeni natvrdo. Ve spojení s Matějčekem a jeho škraloupy je to opravdu výsměch, že k něčemu takovému může dojít v důležitém utkání o záchranu," utrousil po zápase jeden z funkcionářů klubu okresní úrovně, který si ale nepřál být jmenován.

Teplice jsou nyní v tabulce B skupiny České fotbalové ligy na předposlední příčce. Do divize spadne kromě posledních celků obou skupin i nejhorší mužstvo z předposledních míst. Skláři mají 31 bodů, v áčku předposlední Karlovy Vary o bod méně. V posledním kole jedou Severočeši do Liberce, Karlovy Vary čeká utkání v Českých Budějovicích. Na předposlední figuru ale v případě výhry obou týmů ještě může spadnout někdo jiný.