Teplicím se 10 minut před koncem za nerozhodného stavu zranil při jednom ze soubojů stoper Čmovš. Lékař domácího týmu ho ošetřil, Tepličtí se ale museli obejít následující tři minuty bez něho. Pravidla totiž říkají, že ošetřovaný hráč se smí na hřiště vrátit až po 3 odehraných minutách. Jablonec oslabení soupeře využil a Štěpánek ho poslal do vedení. Čmovš se poté mohl vrátit na zelený pažit. Ba co víc, čtyři minuty před koncem po centru Trubače jeho přesná hlavička skončila v síti brankáře Jablonce - 2:2! 

Trenérovi Teplic Jaroslavu Kolínkovi se ale popsané pravidlo vůbec nelíbí. "Málem nás dostalo do kolen, mohlo nás stát i celý zápas, který jsme jinak odehráli velmi dobře. Náš hráč v době, kdy se už mohl vrátit na hřiště, nemůže být rozhodčím vpuštěn do hry, protože ještě neuplynuly tři minuty. My tak hráli v závěrečných minutách, kdy se lámal zápas, jen v deseti hráčích. A k naší smůle jsme ještě navíc inkasovali branku, byť po naší velké a laciné chybě.  Ale i tak v tomhle pravidle nenacházím žádnou logiku a smysl." 

Žlutomodrým proti Jablonci v reprezentační přestávce pomohlo několik hráčů širšího kádru prvoligového áčka. Diváci viděli v akci Paradina, Čmovše, Hyčku, Trubače nebo Šupa. Po celý zápas byl domácí celek lepší, spálil ale celou řadu šancí. "Kluci z áčka nám hodně pomohli. Zkušenost a klid dodal naší obraně Čmovš, velká aktivita a fotbalovost Trubače ve středu pole a obrovská pracovitost Lojzy Hyčky dodaly ostatním větší sebevědomí a energii k týmovému výkonu a velmi slušným individuálním výkonům. Vpíchl jsem tyhle tři, přesto pochvala patří všem nejen na hřišti, ale i na lavici. Opravdu je potřeba všechny pochválit za přístup a za to, že se nenechali zlomit a dřeli až do posledních vteřin utkání a bravurně zvládli i penaltový rozstřel," hledal Kolínek pozitiva. 

FK Teplice B - FK Jablonec B 2:2 (1:1), PK: 4:2
Branky: 45. Trubač, 86. Čmovš - 15. Dočekal, 83. Štěpánek.
Rozhodčí: Švagr - Radina, Cichra. 
ŽK: Šup, Hyčka - Rozkovec. 
Diváci: 83.
Teplice B: Blažek - Paradin (83. Ondrášek), Čmovš, Zárybnický, Šimeček - Náhlovský - Hyčka, Baftijar (79. Černý), Trubač, Chodora (83. Mustafić) - Šup.