Právě David Černý je pro mladé teplické hráče velkou motivací. A také to, že šance na prosazení se v áčku oproti minulým létům výrazně vzrostla, vždyť jména jako Žitný, Radosta, Knapík nebo Emmer už byla při ligových zápasech skloňovaná nesčetněkrát.

Teplice absolvovaly vydatnou přípravu, kterou okořenilo několik přípravných duelů. Lakmusovým papírkem byl souboj s jabloneckou rezervou, která byla v české skupině třetí nejvyšší soutěže v předešlém ročníku nejlepší. Mladí “skláři” sice prohráli 1:2, ale Kolínek mohl být s výkonem svých svěřenců spokojený. “Kluci odvedli velmi dobrý výkon, ale je třeba k němu mít i výsledek, který v mistrovské sezoně bude důležitý. Nechceme se plácat dole.”

Ještě spokojenější s výsledkem pak byl kouč Teplic po výhře nad Admirou Praha (2:1). "Ale když jsme vedli 2:0, tak jsem čekal, že nám naroste sebevědomí a utkání zvládneme lépe. Podržel nás brankář Plachý." 

Kouč Kolínek samozřejmě může počítat s členy širšího kádru ligového áčka. V týmu má známá jména Šup, Šimeček, Němeček nebo Kodad.

Teplické béčko se do nové mistrovské sezony odpíchne v neděli v Brozanech, poté ho doma čeká rezerva Hradce Králové, Hovoříme-li o domácím prostředí, na mysli máme stadion 1. FC Dubí v Pozorce. V zimním období pak budou Tepličtí hrát na umělé trávě Stínadel.

Turnaj v Modlanech - Sokol Srbice
Srbice hostí v sobotu doma v pohárovém duelu Sokolov. I s Pimparou