„Zjišťujeme možnosti kolem příchodu Lukáše Marečka z Lokerenu. Pro náš tým by byl takto kvalitní hráč samozřejmě posilou,“ prohlásil mluvčí FK Teplice Martin Kovařík: „V tuto chvíli je ale nadále smluvně vázán kontraktem v Belgii.“

 „Mohu potvrdit, že o něj máme zájem,“ řekl sportovní ředitel žluto-modrých Štěpán Vachoušek. Severočeši podle portálu isport.cz pro stopera či defenzivního záložníka chystají smlouvu na 2,5 roku.

 Mareček vedle Sparty v minulosti oblékal dres také brněnské Zbrojovky, belgického Anderlechtu či nizozemského Heerenveenu, Poslední dva roky stabilně hrál v Lokerenu. Teplický trenér Stanislav Hejkal 29letého hráče zná ze společného působení na Letné, kde byl asistentem.

 Z dalšího zajímavého přesunu na trase Praha – Teplice nečekaně sešlo. Avizovaný příchod 22letého středního obránce Mohameda Tijaniho, kterého chtěla Sparta původně koupit z druholigové Jihlavy a obratem poslat na sever Čech na Stínadla, kvůli zdravotní prohlídce na Letné nevyšel.

 „Mohu potvrdit, že pohyb v kádru nastane. Směrem dovnitř i ven,“ potvrdil ředitel Vachoušek s tím, že soupisku chce mít z 95 procent sestavenou do dvou týdnů, tedy před odletem A-týmu na herní soustředění na Kypru.

 Teplice už dříve přeřadily do třetiligové rezervy stopera Michala Jeřábka a španělského beka Manela Roya, do lotyšské Rigy míří záložník Jakub Hora. „Nějaké hráče vytipované máme, ale výběr jsme už zúžili. Něco nevyšlo, na dalším pracujeme,“ dodal teplický trenér Hejkal.