V aprílovém počasí, které svádělo spíše k domácímu úklidu a následné pohodě pod dekou, přišla na osecký stadion je hrstka diváků. Ti nejvěrnější, kteří vynechávají jen v případě připoutání na lůžko, se po konci utkání radovali společně s domácími hráči ze zaslouženého tříbodového zisku. Baník dal po 409 minutách gól a záhy k nim přidal dva povedené bratříčky. „Byli jsme lepší, už jsme potřebovali vyhrát jako sůl. Máme za sebou těžší týmy, teď budeme hrát s těmi papírově lehčími. Snad na výhru navážeme," přeje si Průša, který nosí kapitánskou pásku.

Osek byl znovu oslabený, řada hráčů totiž musela naklusat do práce. „Tohle je zápas co zápas. Do toho karty, zranění. Tak nám hrají i veteráni. A výborně! Třeba Venca Müller byl dnes nejlepší na hřišti, měl každý souboj, paráda. Vítězný gól dal Lukáš Dragoun, který přišel po zranění po delší době, také už má svá léta. Jsme moc rádi, že nám kluci pomůžou, když je velká marodka."

Průša neskrývá, že Baník se chce zachránit i kvůli svému trenérovi, který prý po sezoně s největší pravděpodobností skončí. „Nechceme, aby poprvé v kariéře sestoupil. Bojujeme i za něj. Ale bude sestupovat velký počet týmů, možná bude rozhodovat každý bod. Nechceme hrát příští sezonu okres. Chystají se nové kabiny, prý bude i zastřešení tribuny. Bylo by smutné spadnout."

V zimním počasí, které provázelo sobotní střetnutí, Tomáš Průša po většinu času mrzl, práce totiž příliš neměl. „Obyčejně si hodně zachytám, tady asi nejvíc ze všech týmů, kde jsem kdy působil. Ale tentokrát toho soupeř moc neměl. A zrovna by se hodilo, abych byl víc v permanenci kvůli té kose. Samozřejmě, že to nesmí být úplné gólovky," usmívá se sympatický brankář.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...