Stěžejní letní zprávou týmu trenéra Václava Mojžíše a jeho asistenta Michala Junka je odchod brankáře Jaroslava Kovačky do Proboštova a konec Petr Pavlíčka. Bílinští ale za ně mají náhradu, v brance je spolehlivou jistotou, která se těší i přízni spoluhráčů, zkušený Martin Vondráček, z Modlan přichází Kryštof Šebor a z Polerad pak Tomáš Tóth, Miroslav Demeter a Martin Krivej.

„Šebor je náš odchovanec, byl v Teplicích, pak v Baníku. Z tria poleradských kluků má možná největší perspektivu Tóth, který je konstruktivním záložníkem. Takový hráč ná dlouhodobě chyběl, slibujeme si od něj vytváření šancí pro náš útok,” komentuje Procházka změny v kádru. „A ještě se vrátil Lukáš Magyar, což je také dobrý fotbalista, jen zatím nechodí na tréninky,” dodává.

Emil Rilke (v zeleném), nyní hrající trenér SK Brná
Máme ofenzivní posily, chceme hrát nahoře. Favoritem jsou Srbice, říká Rilke

Tréninky mají Bílinští třikrát v týdnu, málokdo ale přijde na všechny. „To je tím, že máme šichťáky, tak je to všude. Takže jsem rádi, když každý absolvuje dva tréninky v týdnu,” tvrdí Petr Procházka.

Přidává také informaci o rekonstrukci umělé trávy, která především v zimním období je pro fotbalisty z okolí nezastupitelná. „Už potřebuje výměnu, máme ji někdy od roku 2008. Dostali jsme na ni dotaci od Národní sportovní agentury, pomůže i město. Teď vše musí projít zastupitelstvem, ještě dotahujeme poslední detaily. Pevně věřím, že co nejdřív budou fotbalisti na kvalitnějším povrchu.”