Mužstvo z Kyselky nejprve dvakrát vyhrálo venku, 2:1 loupilo ve Šluknově, 3:1 ve Strupčicích. Teď povedený start potvrdilo i doma. „Jsme velmi spokojeni. Před sezonou jsme to nečekali, když jsme věděli, že jedeme dvakrát ven. Teď formu musíme potvrdit v dalších zápasech," má důvod k úsměvu trenér FK Bílina Michal Junek.

„Lepší vstup do soutěže jsme si ani nemohli představit. Máme za sebou tři těžká utkání, získali jsme devět bodů. Paráda!" raduje se s Junkem i Jan Ulip, který se proti Děčínu zapsal do střelecké listiny. 

Je zajímavé sledovat, jak se bílinský tým oproti jaru proměnil. Řada věci je neprosto jiných. V první řadě je rozdílná atmosféra na hřišti. Všichni hráči bojují, po chybě ihned zvednou hlavy, místo vzájemných výčitek se ozývá chvála. Na této atmosféře má významný podíl brankář Tomáš Pechar. Ten po celý zápas diriguje obranu, povzbuzuje, chválí. Sám hraje vysoko, nebojí se hry nohama i riskantních kliček. Když potom podpoří tento přínos týmu i zázračným zákrokem – jako proti Děčínu v 75. minutě, kdy vytáhl tvrdou dorážku ze dvou metrů, je radost před ním hrát.

Dařilo se i Ondrovi Klímovi, který několikrát skvěle pronikl až k brance. V obraně si dobře vedli zkušení Baran s Ulipem, dařilo se Tóthovi, který tentokrát stíhal i kvalitní defenzivu. Noví hráči zapadli do týmu a budou se určitě zlepšovat. Několik šancí neproměnil Tůma, ale jeho standardky byly velice nebezpečné. Soupeřovy náběhy po centrech za obranu se dařilo likvidovat, někdy i se štěstím, ale to přeje připraveným. Vítězství o dva góly je pozvánkou na další zápasy.

Jak padaly góly? V 5. minutě v náběhu Tóth nádherně zpracoval dlouhý centr a obstřelil brankáře; v 64. minutě náběh za obranu proměnil děčínský Vait; v 83. minutě standardce Tůmy a po odrazech uklidil balon do branky Borosch; v 89. minutě po chybě obrany unikl Plos a kličkou brankáři a do prázdné branky uzavřel účet utkání.

„Čekali jsme těžké utkání, Děčín má mladý a běhavý tým. Ale zvládli jsme to. Brzy jsme dali gól a měli první půli pod kontrolou. Po obrátce jsme ale přestali nepochopitelně hrát, soupeř byl lepší. Se štěstím jsme vyhráli," byl spokojený Junek.

Potěšily ho i jiné věci. Například povedené střídání. „Máme i silnou lavičku, nemusíme se bát střídat. Proti Děčínu jsme byli nuceni do toho sáhnout, ale kluci ze střídačky nás rozhodně nezklamali. Třeba Zaspal pomohl udržet balon a nepustit soupeře do závěrečného tlaku."

FK Bílina – SK Junior Děčín 3:1 (1:0). Branky: 5. Tóth, 83. Borosch, 89. Plos - 64. Vait. Rozhodčí: Čáka - Bican, Papcun. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

S přispěním Bohumíra Mráze


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...