Po porážce 2:3 na penalty je navíc ukončena jejich vítězná série, která trvala osm zápasů. Proboštovští si ziskem dvou bodů pomohli na jedenáctou příčku.
Ve vyrovnaném zápase se ujala vedení Bílina v 19. minutě, když pěknou střelu Žemby z 20 metrů vyrazil hostující brankář Kunák pouze před sebe. Dobíhající Schüssmann neměl problém s dorážkou. Klíčový okamžik zápasu přišel v 31. minutě. Autor branky Schüssmann trestuhodně ztratil míč ve středu pole, následovala rychlá přihrávka hostů do brejku a domácímu obránci Baranovi nezbylo, než hasit požár za cenu červené karty . Poločas dohrávali domácí pod stálým tlakem.

Na začátku druhé půle Proboštov vyrovnal. Centr zleva prošel celým pokutovým územím. Na malém vápně míč doputoval k Hlavačkovi, který srovnal – 1:1. Bílina šla znovu do vedení v 59. minutě. Iljazi proměnil penaltu po ruce hostů v pokutovém území. Branka povzbudila spíše Proboštov, oslabená Bílina jen s vypětím sil odolávala. V nastaveném čase tlak svěřenců kouče Chlada, kteří chtěli vyrovnat stůj co stůj, enormně vzrostl. Díky skvělým zákrokům Vondráčka se zdálo, že Bílina odolá. Jeden z centrů hostů však našel hlavu hostujícího Barana – 2:2. Okamžitě po rozehrání předvedl jeden ze svých střeleckých kousků Franta Tůma. Poslal ránu ze středového kruhu a brankář Kunák jen s velkou námahou vyrazil míč na roh. Ten už na stavu nic nezměnil. Následoval penaltový rozstřel. Velké drama skončilo až v jedenácté sérii, radoval se Proboštov.

FK Bílina – TJ Proboštov 2:2 (1:0). PK: 6:7

Branky: 18. Schüssmann, 59. Iljazi (PK) – 47. Hlavačka, 90+3. Baran. Rozhodčí: Šefčík – Vlk, Oborník. ŽK: 3:2. ČK: 31. Baran (B). Diváci: 100.

Váňa dostal za své běsnení osm měsíců

Proboštov se bude muset na osm měsíců obejít bez služeb svého obránce Jiřího Váni, které za běsnění v utkání s Kláštercem vyinkasoval od Disciplinární komise Ústeckého krajského fotbalového svazu takto vysoký trest.

Váňovi za stavu 1:4 v neprospěch jeho týmu dokonale vytekly nervy. Červenou kartu viděl za vulgární urážky trenéra Klášterce. Poté si podle zápisu o utkání sundal dres a pěstí udeřil do obličeje vedoucího hostujícího celku. Červenou kartu dostal i klášterecký fotbalista Gabrhel, který fyzicky napadl právě Váňu. Podle očitých svědků se jednalo o nechutný incident, do kterého se kromě samotných fotbalistů a funkcionářů měli tendenci zapojovat i diváci. Gabrhel dostal od DK trest na pět soutěžních utkání. (fbi)