Žižkovská parta vedená zkušeným Václavem Kotalem, který kormidloval s pražskou Spartou i evropskými poháry, vypráskala venku 6:0 Přepeře. Na první kolo, které je většinou opatrnější, je to jasný vzkaz ostatním – takhle se chceme prezentovat, být favoritem třetí nejvyšší soutěže! Čekalo se jak vstoupí do ČFL ústecká Arma, která naposledy spadla z druhé ligy a týmu Dušana Tesaříka se ne úplně věřilo.

Jeho svěřenci ukázali, že nebudou nazdárkama, na kterých si ostatní nahoní statistiku a přemohli venku rezervu Jablonce jasně 3:0. Na startu divizního ročníku nepřekvapila Česká Lípa, která doma přivítala Slaný a vyhrála 2:1. Věčně nespokojený trenér Martin Jánošík tentokrát viděl vady na kráse na správných místech, protože těsný výsledek mohl být na druhou stranu jednoznačný, kdyby českolipský Arsenal zužitkoval šance a proměnil i penaltu. Ale tři body jsou doma, silná Lípa začala podle předpokladů plným ziskem.

Rozlučka Viktora Hübla a Františka Lukeše s hokejovým Litvínovem.
Hübl s Lukešem zamávali plnému zimáku. „Takovou rozlučku jsem nečekal!“

Radost propukla už v pátek večer v Chomutově, kterému los do prvního kola poslal nepříjemný Český Brod, ale nový kouč Tomáš Smola si po devadesáti minutách hry mohl se svými hráči v kabině zajuchat a klub se tím pochlubil i na sociálních sítích. Chomutov vyhrál 2:0 a ukázal, že i když mu chybí dvorní kanonýr Martin Boček, tak za to umí vzít jiní – tentokrát se netradičně prosadili oba chomutovští stopeři – bravo! Celých devadesát minut v nepříjemném pátečním dusnu odkroutil nesmrtelný záložník Severočechů Patrik Gedeon, tenhle chlapík musí mít vážně dvoje plíce. Soutěže se tedy rozjely, jak budou dále pokračovat?