Košťanští dorostenci naposledy vyhráli 7:2 v Lounech, Prokop byl spokojený. „První poločas byl lepší, ve druhém jsme polevili. Ale výborné to je, jsme druzí, to je paráda. Je to až nad očekávání. Chodí nám lidi, máme tu i žáky, kteří pomáhají. Těm se ve své soutěži také daří, dobře vypadají i přípravky. V mládeži jsme dlouhodobě nahoře."

Do Košťan dojíždějí kluci z okolních měst a obcí, například z Hrobu nebo Oseku. „I z Teplic, když tam skončí. Máme kde brát. Přitom máme minimum trenérů. V dorostu máme i dvě holky, které chtějí hrát s kluky, do Teplic mezi další holky jít nechtějí. Byl bych rád, kdyby mohly dál pokračovat. Sice už trošku ztrácejí, ale fotbal je baví, sportují. Každý přeci nemůže být Maradona. Jenže musely by dostat výjimku," říká Prokop.

Dospělí hrají v okresním přeboru, patří k lepšímu průměru. Doby, kdy se v Košťanech kopaly krajské soutěže, jsou prozatím minulostí. „Je to vinou celé řady faktorů. Jedním z nich je práce. V dnešní době je pracovní proces náročnější než v minulosti. A každý si chce vydělat co nejvíc peněz, míst se dobře, koupit si auto. Tak v té práci tráví hodně času a na fotbal už mu nezbyde. Pryč jsou doby, kdy kluci končili kvůli holkám nebo alkoholu."

Dalším problémem je celá řada ostatních klubů, které na Teplicku působí. „V krajském přeboru jich je šest. V ostatních krajských soutěžích další tři. A peníze dávají kluby hráčům už i na okresu. Je těžké pak konkurovat, někoho tu udržet," štve Pavla Prokopa.