Stovka natěšených, převážně domácích fanoušků, se přišla podívat na dramatický boj o první místo. Jenže někteří z nich už po dvaceti minutách zklamaně odcházeli domů. Hosté na nic nečekali a od začátku se hnali dopředu. Jeden z jejich prvních útoků zastavili domácí až faulem ve vápně a František Tůma poslal hosty z nařízené penalty do vedení. Domácí se vzápětí dostali do šance, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Pak přišel druhý gól hostů. Po rohovém kopu se dostal ke střele z dálky Martin Pelikán a domácí gólman Petr Červenka kapituloval podruhé. O osudu zápasu rozhodla 23. minuta. Centr hostů do vápna odvrátil hlavou domácí Radek Vytrhlík tak nešťastně, že přeloboval vlastního brankáře a Bílina vedla o tři góly. Ervěnice ale zbraně nesložily. Zvýšily aktivitu a vytvořily si několik šancí. Se střelami převážně z dálky si však obrana v čele s brankářem Jaroslavem Kovačkou poradila. Hosté se snažili mírnit tlak domácího týmu a často podnikali nebezpečné protiútoky. Zahrávali několik standardních situací a nakonec se dočkali čtvrtého gólu. Ve 41. minutě hosté zatáhli hru po levé straně k pokutovému území, následoval centr do středu hřiště a Lukáš Katrenič zvýšil na 4:0.

Domácí snižují

Do druhého poločasu šli domácí se snahou zápas zdramatizovat. V 51. minutě vykřesal jiskřičku naděje Jakub Šlachta, ale naději vzal domácím vzápětí František Tůma, který vrátil hostům čtyřgólové vedení. V 60. minutě ještě vstřelil druhý gól domácích Josef Hromas, ale víc gólů už se Ervěnicím dát nepodařilo. Bílina se tak díky výhře posunula do čela tabulky a Ervěnice se naopak propadly směrem dolů.

SK Ervěnice/Jirkov – FK Bílina 2:5 (0:4)

Branky: 51. Šlachta Jakub, 60. Hromas Josef – 4. Tůma František pk, 9. Pelikán Martin, 23. Vytrhlík Radek vlastní, 41. Katrenič Lukáš, 57. Tůma František. Rozhodčí: Rouček, Davignon, Karásková. ŽK: 4/5, ČK: 1. Bíro Ondřej. Diváci: 100.

SK Ervěnice-Jirkov: Červenka – Campr, Král (79. Niš), Ambroz, Mašl, Proll, Hromas, Bíro, Vytrhlík, Šlachta, Myšička (55. Šefler).

FK Bílina: Kovačka – Bečvařík, Pelikán (74. Kozler), Pavlíček, Katrenič (60. Augusta), Šoufek, Baran, Tůma, Magyar (85. Junek), Zavadil, Schüssmann (46. Masopust).