Výtečně připravený trávník v Bílině byl nejprve svědkem duelu mladší kategorie (U13). Hned z první akce dokázali tepličtí mladíci překonat brankáře soupeře a šli do vedení. Pak měli několik dobrých příležitostí hráči z Chomutovska, ale nedokázali je dotáhnout do zdárného konce. Poté začali herně i střelecky dominovat skláři, kteří dali v rozmezí tří minut další 3 branky.

Do poločasu stačili Jirkovští hráči vstřelit aspoň jeden gól. To už ale z jejich strany bylo vše, naopak Tepličtí přidali po změně stran dalších 7 branek. Ovšem nutno podotknout, že hráči SK Ervěnic-Jirkova předvedli proti ligistovi velmi sympatický výkon, což po závěrečném hvizdu ocenily i přítomní diváci za předvedené výkony potleskem oběma týmům.

SK Ervěnice/Jirkov-FK Teplice U13 1:11 (1:4). Branky dali: Mrázek – Hora 3, Kučera 2, Melnyk 2, Ljevaković, Glonek, Brabec a Dick.

V kategorii starších žáků se představily FK Teplice U14 a sdružený tým FK Bílina/TJ Oldřichov. Ten de facto hrál v domácím prostředí. Poháru se v této kategorii zúčastnilo 22 týmů. Kulisa utkání byla výborná, neboť se dostavilo zhruba 150 fanoušků z obou táborů a navíc přestalo pršet.

I v tomto utkání se potvrdila role favorita, kterou splnili ligisté z Teplic, ale soupeř i v tomto případě nedal svou kůži zadarmo. Naopak se snažil hrozit z brejkových situací, ale ani jednu střelecky nedotáhli do zdárného konce. Už v poločase vedli Tepličtí 3:0 a nenechali nikoho na pochybách, kdo ovládne 33. ročník této prestižní soutěže.

FK Bílina-FK Teplice U14 0:5 (0:3). Branky dali: Dlouhý 2, Voloshyn, Haoual a Petružálek.

Obě utkání s přehledem řídila trojice rozhodčích Denis Šístek, Tomáš Saifert a Jakub Arnošt. Ceny finalistům předávali Jan Skýpala, předseda komise mládeže Ústeckého KFS, a Jan Štefko, Grassroots trenér mládeže pro Ústecký KFS. Poděkování patří klubu FK Bílina, který všem čtyřem finalistům vytvořil perfektní prostředí.

Autor: Ústecký krajský fotbalový svaz