Bílinští neměli povedený start do soutěže, pod novým trenérem Petrem Gesselem ale šli nahoru. „Můžeme být spokojení, závěr se nám vyvedl. Dařilo se konečně i venku. Tým si sedl a fungoval," pochvaluje si klubový šéf.

Gessel je podle něho náročný, ale zároveň umí pochválit. „Svoje nároky samozřejmě musí nastavit tak, aby některé hráče neodradil. Ale myslím, že se mu to daří. Především je spravedlivý. Dbá na fyzickou složku, to kluci potřebovali."

V zimní přípravě Bílina střídala úspěšné výsledky s neúspěšnými. Napráskáno dostala od Srbic, výsledkově se jí nevyvedl ani zápas s Oldřichovem. „Ale v něm naše hra nevypadala špatně. Pak jsme porazili Modlany. Byla to konfrontace s celky z krajského přeboru a ukázala nám, že s nimi ještě nedokážeme držet tempo po celý průběh utkání," informuje Procházka.

Co se změn v kádru týče, jasno ještě není. „Jména říct nemůžu, protože nic není podepsané. Jeden hrát by měl odejít, minimálně dva přijít. Slibujeme si od toho zkvalitnění týmu, zvýšení konkurence."

Podle Procházky bude veledůležitý start Bíliny do jara. „Hrajeme se Šluknovem, ten je také nahoře. Tenhle zápas hodně napoví. Spoléhat se budeme na Honzu Ulipa, který byl na podzim pilíř obrany. V útoku se dařilo Frantovi Tůmovi, naší tradiční opoře. Dále máme kvalitní brankářskou dvojici a i když nerad vyzdvihuji jednotlivce, musím pochválit i Dominika Schüssmanna, ofenzivního záložníka, který dal několik branek."


Načítám tabulku ...