V Krupce vyhrála volby Babišova strana ANO. Špitalo se, že nové vedení města nebude chtít do dospělého týmu fotbalového klubu investovat, protože jeho předsedou je Karel Rouček, jenž byl řadu let krupským místostarostou. Nové vedení města bylo už v opoziční roli dlouhodobě nespokojeno s financováním fotbalového klubu, požadovalo proto Roučkovu abdikaci, k níž později také došlo. 

Před duelem s mosteckou rezervou dostal odstupující předseda FK Krupka Karel Rouček dárkový koš a také slova díků. „Karel toho pro krupský fotbal udělal spoustu. Vlastně ho zvedl z popela. Vybudoval sportovní areál, který není široko daleko. Fotbalové hřiště má krásný trávník, klub hraje stabilně krajský přebor. Za to, co pro zdejší fotbal udělal, si zaslouží velké poděkování," říká kouč Krupky Luděk Altman. 

Ten u trenérského kormidla zůstává, byť měl nabídky odjinud. „Ano, povedu Krupku i v další sezoně. Budeme dál hrát krajský přebor. Prý byly nějaké nabídky na prodej klubu, snad do Modré a Klášterce, ale krajský přebor zůstává v Krupce," informuje Altman. 

Teplice zahájily letní přípravu
FOTO: Hráči Teplic už plivou krev. Fanoušci prý nemusí být vyplašení

„Nabídl jsem svou rezignaci. Chci, aby fotbal v Krupce pokračoval dál. Nemám v sobě hořkost, něco nového pro krupský fotbal začíná. Budu ho dál sledovat a fandit mu. Za dlouhá léta jsem do něj investoval spoustu svých prostředků, ale nelituji toho. Fotbal tu šel hodně nahoru. Držím novému vedení palce, stejně tak i hráčům a trenérům. Měl jsem nabídku u fotbalu zůstat jako poradce, ale to mi nedávalo smysl. Věřím, že nové vedení dokáže v Krupce kopanou udržet na odpovídající úrovni," sdělil loučící se Rouček. 

Novým předsedou FK Krupka by se podle informací Deníku měl stát Radek Jankura. Ve funkci sportovního sekretáře zůstává zkušený Jiří Penc, hlavním trenérem je Luděk Altman, jeho asistentem bude i nadále Lukáš Ištok. 

Krupští se ale budou muset vypořádat s několika odchody, naposledy odešel do Brné kapitán Marek Pokorný. „Hráčům jsem řekl, že kdo chce odejít, může. Chceme jen ty, kteří za Krupku chtějí hrát. Markovi odchod za zlé nemáme, je to jeho rozhodnutí. Nyní se snažíme přivést nové hráče," uzavírá Altman. 

FK Krupka - FK Baník Most-Souš 0:3 (0:2). Branky: 10. Hlaváček, 30. Rjaska, 49. Wagner. Rozhodčí: Bican - Čáka, Davídek. ŽK: 2:2. Diváci: 100.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...