Ledvičtí věděli, že pokud zvítězí, výrazně se vysněnému postupu přiblíží. Šluknov se toužil na domácí dotáhnout, v případě výhry by se mu to podařilo. Jenže na rozdíl od Viktorie své šance neproměnil, na což doplatil. „Hosté byli na začátku lepší, pak se to srovnalo. Potvrdilo se, že utkání s nimi bude těžké. My dávali góly, to rozhodlo," popsal střetnutí ledvický Milan Ryška.

Utkání Ledvice - Šluknov. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Ledvice mají parádní jaro, prohrály jen ve Spořicích a s Proboštovem. Jenže právě zápas s lídrem tabulky jim s největší pravděpodobností vzal možnost I. A třídu vyhrát. „Bohužel jsme si to s Proboštovem zkazili sami. Mohli jsme po půlhodině vést 2:0, jenže vše bylo jinak, v nastavení jsme si dali vlastní gól a prohráli jsme. To stejné minule se Spořicemi. Ale stále je ve hře hodně bodů. Záleží, jak teď zvládneme zápas v Dobroměřicích. Proboštov má doma Roudnici, která má mladý a kvalitní tým. A navíc máme o zápas méně, takže vše je možné," míní Ryška.

Na každý pád má Viktorka velmi dobře nakročeno do krajského přeboru, o soutěž výše totiž podle předsezonního postupového klíče půjdou dva týmy. „Ano, je to tak, postoupí dva," potvrdil sekretář Krajského svazu Ústeckého kraje Karel Rouček.

„Jdeme zápas od zápasu, stát se může cokoli. Ale Ledvice ještě nikdy nejvyšší krajskou soutěž nehrály, tak by bylo krásné, kdyby se to stalo skutečností," řekl Milan Ryška. Jeho Ledvice mají nyní šestibodový náskok na třetí Šluknov.

SK Viktorie Ledvice - SK Šluknov 4:1 (3:0). Branky: 15. a 24. A. Koudelka, 42. M. Koudelka, 88. Rokos - 83. Dobeš. Rozhodčí: Fišl - Vlašič, Polívka. ŽK: 3:2. Diváci: 100.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...