Louny měly k dispozici pouze 13 hráčů. Chyběli Trup, Kurka, Fiřt, Zeman, Kotlan a Černý, o kterého má zájem Souš. Na lavičce byli připraveni Kubiska s Myšákem.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, ale nebezpečnější byli mladíci z Teplic, kteří hrozili hlavně ze standardních situací. V zakončení však byli nepřesní. První šanci domácího celku měl v 16. minutě Popovič, který mířil jen do boční sítě.

Pět minut před přestávku vyslaly Louny první střelu mezi tyče a hned z toho byl gól. Popovič nabil Suchému a ten střelou z 18 metrů mířil přesně. O dvě minuty později vybídl Popovič ke skórování Soukupa. Ten ale trefil jen náruč gólmana Teplic. O přestávce odstoupil Schettl, který má problémy s kolenem.

Deset minut po změně stran poslal Zícha ideální centr před branku, kde našel Lesniaka, ale jeho střelu stačil brankař hostujícího celku nohou vyrazit. Se štěstím pak ještě odvrátil dorážky Suchého a Popoviče. Za dvě minuty však strážce svatyně Teplic vyrobil hrubku a dal si vlastence.

Suchý viděl, že je daleko z brány, poslal na něho oblouček a ten proklouzl gólmanovi rukama do sítě. O deset minut později přišel o míč Krejčík a před teplickým útočníkem byla volná cesta ke snížení stavu.

1. FK Příbram - FK Teplice
FOTO: Teplice v Příbrami ukázaly dvě tváře. Berou bod za remízu

Naděje juniorky vydržela pouhé tři minuty. Soukup se na hranici velkého vápna otočil a nádhernou střelou zvýšil na 3:1. Hosté mohli snížit v 81. minutě z nařízené penalty, ale Pokorný si s ní poradil. Poslední šanci utkání měl pět minut před koncem utkání Lesniak, kterému poslal perfektní centr před branku Zícha. Útočník Loun však mířil jen do brankaře soupeře.

Dalším soupeřem Loun v přípravě bude divizní Ostrov. Utkání se bude hrát v Ostrově 21. července. Doma se pak představí o týden později, kdy budou hostit celek Lomnice. 

Louny – Teplice U21 3:1 (1:0)

Branky Loun: 40. Suchý, 57. vlastní, 70. Soukup

Louny: Pokorný – Tesař, Krejčík, Vokurka, Pergl – Zícha, Soukup, Popovič, Suchý, Schettl (46. Kubiska) – Lesniak

Ilustrační foto.
Policie hledá svědky nehody, při které auto srazilo chodkyni

Jaroslav Tošner