Po nevydařeném podzimu, na němž se podepsaly hromadné odchody hráčů z klubu, se zdá být situace Dubských beznadějná. Šéf a srdcař František Klimek ale nic nevzdává. „Budeme se bít do posledního zápasu. To, že bychom spadli do okresního přeboru, je pro mě nepředstavitelné. Tenhle areál není na okres,“ tvrdí. A má pravdu!

Z Teplic jste v Dubí – Pozorce za pět minut. Ten, kdo ale ještě na stadionku nikdy nebyl, může mít problém ho najít; ke krásnému areálu 1. FC Dubí vedou křivolaké cestičky. Parkování je pohodové, při exponovaných zápasech ale může být problémové. Při duelu Dubí s Trmicemi ale zaparkuje poblíž hřiště v areálu i ten, kdo dorazí i dlouho po zahájení.


Zázemí pro diváky? Parádní! Můžete se opřít o zábradlí podél hřiště, nebo se posadit na lavičky, které jsou přímo u zábradlí. Pokud máte rádi pohled na fotbal z vrchu, zaberete jedno z míst na kryté tribuně, z níž je výborný výhled. Hlavně při nepříznivém počasí se kryté hlediště hodí. Hned vedle tribuny je bufet, ve kterém jde nejvíc na dračku pivo a klobása, tradiční menu fotbalových fanoušků. Protože nemám rád alkohol, pivo mě nezajímá. Ale Březňák je prý dobrá značka, ubezpečuje mě Klimek. Jeho bratr prodává v bufetu, podobu nezapře. Poprosím červenou klobásu, připravím si čtyřicet korun a už se těším, až ji ochutnám. Chutná báječně. „My bereme uzeniny léta od Háši,“ informuje mě František Klimek, který na stadionu často i spí. „To není můj druhý domov, to je můj hlavní domov,“ usmívá se muž, který je zároveň i správcem areálu. 

Dvě travnatá hřiště, která spravuje, nemají chybu. Trávníček je jako samet, zmocňuje se mě chuť se zout a proběhnout se po něm bosý. Mám ale smůlu, na hřišti právě zápolí 22 fotbalistů. Trmice jsou zoufalé, domácí hráči jim nasází 13 branek. S takovou nakládačkou nepočítá ani ukazatel skóre, eviduje jen jednociferné výsledky. 

Atmosféra je slabší, na zápas dorazila třicítka diváků. Všichni se dobře baví, takový průběh nikdo nečekal. Sem tam zaslechnete smích, to třeba když si dva příznivci „ustelou“ u rohového praporku a opalují se. „Máte je vyfocené?“ ptá se mě osazenstvo na lavičkách vedle bufetu. Ubezpečuji je, že mám. Rodinná atmosféra ale umožňuje sledovat zápas v naprosté pohodě. Dubský areál je proto hotovou fotbalovou oázou klidu, ve které určitě zrelaxujete a naberete spoustu sil. Líbí se tu i rozhodčím, po utkání je Klimek zásobuje klobásami nebo gulášem, na domácí hráče čekají v kabině kuřata. Kromě domácího Dubí hostí stadion i zápasy teplické juniorky. Je to zkrátka ideální místo pro fotbalového fanouška. 

Fotbalový detektiv František Bílek

Vzhled areálu: 1
Cena vstupného: neplatí se
Kvalita trávníku: 1
Kvalita zápasu: 3
Atmosféra: 3
Nabídka jídla: Červená a bílá klobása, párek v rohlíku, brambůrky, křupky, tatranka, drobné sladkosti.
Nabídka piva: Březňák 10°
Zázemí pro fanoušky: 1

Výsledná známka: 1-