„Bylo to z obou stran hodně kvalitní utkání,“ kvituje sobotní špíl trenér TJ Krupka Martin Vrtiška. Jeho svěřenci se ujali díky Černému vedení, které pak navýšili Ducháčkem. Gólů ale v první půli mohli vidět diváci víc. Srbice byly častěji na míči, domácí vyráželi do rychlých kontrů. Několik šancí spálili, na druhé straně byli neúspěšní i hosté. „Kdyby dal Černý chvíli před půli na rozdíl tří gólů, mohlo to dopadnout jinak. Neproměněné šance nás srážejí. Pak jsme vyrobili dvě chyby, které soupeř potrestal. Porážka mě hodně mrzí,“ komentoval střetnutí Vrtiška. „Byla tam v nastavení nedůslednost na půlce hřiště. Naštvalo mě to. Myslím, že jsme měli víc šancí, měli jsme v sobotu vyhrát,“ přidává.

Srbičtí si myslí totéž. „Ten průběh zápasu byl pro nás nešťastný. Dělala nám problémy šířka hřiště, nestačili jsme se řadit do bloku, pak to lítalo na přetažený balony, prostě jsme nestačili jít k sobě. Ale měli jsme vyhrát v základní době, ne až na penalty, byli jsme lepší. I když zaplaťpánbůh, že aspoň to se nám povedlo,“ je rád za dva body Petr Stibor, předseda Sokola. „Krupka spíš bránila, chodila do brejků. My bušili do plných. V závěru domácí zdržovali střídáním, ale povedlo se nám Egrtem vyrovnat. Byl to od nás kolektivní výkon, pochvalu si zaslouží všichni, někteří hráli se zraněním se sebezapřením,“ oceňuje Stibor.

Rozdíloví hráči? Podle Vrtišky srbičtí Martykán a Egrt. „Upozorňoval jsem na ně, měli jsme taktiku, o které jsme se bavili i o poločase. Chtěli jsme tyto hráče oddělit od balonu, ale někteří hráči nesplnili svoji úkoly. Proto se nám nepodařilo zápas vyhrát. Musím ale pogratulovat soupeři, předvedl velmi dobrý výkon. Na druhou stranu můžu být spokojený i s našim výkonem. Jen mě mrzí ty individuální chyby, za které jsme zaplatili daň v podobě dvou ztracených bodů.“

TJ Krupka – Sokol Srbice 2:2 (2:0), PK: 5:6. Branky: 27. Černý, 31. Ducháček – 74. Vrba, 90+1. Egrt. Rozhodčí: Suchánek – Průša, Slívko. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Krupka: Valeš – Schubada, Hrubý, Christov, Seidl – Al-Eraidi (87. Hirschkorn), Sigmund (90. Kubný), Vlasák, Suchý – Ducháček (90. Suske), Černý. Srbice: Zacharda – Stibor, Jelen, Tesař, Švábenský – Vrba, Martykán, Sidor, Zigmund – Egrt, Koudelka (56. Batelka).