„Bylo to strašně vydřené vítězství. Na góly se hodně nadřeme, naopak dostáváme laciná góly. Tentokrát kluci dřeli a výhru si zasloužili. Byli urputní a chtěli vyhrát před domácími diváky,“ byl šťastný trenér Miroslav Lázslo.

Vítězný gól dal Jan Horák utajenou střelou, na kterou brankář Sokola Michael Jenka nestačil zareagovat. „Bylo to od Horáka chytré,“ ocenil Lázslo.
Trenér Lenešic Karel Kopřiva se naopak zlobil. „Dali jsme gól na 2:2 a přestali hrát. To byla naše chyba, kterou bohužel děláme dost často. Po každé brance musíte vydržet nějakou dobu. My brzy zalezli. Byla tam chyba ve velkém vápně, obránce nenavázal a byl tam sám. Brankář říkal, že do poslední chvíle nevěděl, co bude. Problém byl hlavně v obráncích. Jinak to byl vyrovnaný zápas, domácí byli šťastnější. Dali tři góly, my jenom dva,“ mrzelo Kopřivu.

Právě nízká produktivita je to, co jeho tým rovněž trápí. Na vině je především odchod kanonýra Patrika Zomera (v minulé sezoně 35 branek) do Chlumčan. „V minulém kole jsme dali Duchcovu čtyři góly a já byl spokojený. Ale je vidět, že střílení branek bude náš problém. S odchodem kanonýra se vyrovnáváme těžko. Musíme ho nahradit z vlastních zdrojů, protože dobří střelci z nižších soutěží k nám nechtěli. Je to hlavně o penězích. Chceme být do desátého místa. Ale opravdu nevím, jak se vypořádáme s tím, že nemáme střelce. Nechci ale říkat, že odejde Zomer a skončí tu fotbal,“ snaží se Kopřiva oprostit od myšlenky, že vše v Lenešicích stálo na Zomerovi. „V minulé sezoně jsme skončili druzí, laťka je vysoko. Osobně budu spokojený, když skončíme do desátého místa. Kvalita soutěže šla totiž hodně nahoru. Věřím, že B třídu budeme hrát dlouho. Máme přízeň obce, sponzorů, byla by škoda, kdyby to bylo jinak. Jsem tu čtyři roky, vybudovali jsem tým, který šel nahoru. Chceme v tom pokračovat,“ tvrdí lenešický kouč.

Baník Ohníč – Sokol Lenešice 3:2 (0:0). Branky: 62. Seidl, 72. Čechák, 86. Horák – 51. Trhlík, 84. Nový. Rozhodčí: Stupka – Šmíd, Flade. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Ohníč: Kindl – Horák, Zoubek, Popp (17. Skořepa), Rak (78. Daněk) – Novotný, Čechák (83. Marko), Čermák, Zoubek – Seidl, Homolka. Lenešice: Jenka – Vild, Ďuračka (57. Hodan), Trhlík, Petříček – Nový, Zíbrt, Kincl, Kopřiva – Bolefo, Krebs.