Oldřichov od minulého týdne trénuje, v hlavách má ale stále zpackaný podzim. Co bylo jeho příčinou? „Bylo tam hodně zraněných, do toho ten covid. Vím, že to tak může být i v jiných týmech, u nás to ale bylo markantní," tvrdí Schrenk. Zranění postihla například Sedláčka, Zíchu nebo Dědiče.

Trpěla především ofenzivní složka, ani nyní není situace lepší. „Zícha se do toho bude pomalu dostávat, Sedy už má svůj věk, spíš se přesouvá do zálohy. Zkusíme někoho získat, pracujeme na tom. Na druhou stranu nechceme oslabovat kluby tady z regionu. Není to proto lehké," přiznává dlouholetý klubový předseda.

Na fotbale v Bílině na Teplicku.
Bílinský unikát? Přes sedmdesát let stará dřevěná časomíra

Tradiční obsazení má v Oldřichově také trenérský post. Dalibor Matouš je u Barbory dvanáctou sezonu. „Je to tak. Tenkrát nahradil nebožtíka Františka Cermana. Pořád se s týmem zapojuje do hry, pořád má spoustu elánu," říká Schrenk na adresu oblíbeného kouče.

Podívejte se, jak Oldřichov trénuje: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Do akce šel i na začátku zimní přípravy, kterou Oldřichov absolvoval na umělé trávě Stínadel. „Máme už za sebou pár tréninků. Áčko a béčko trénují spolu dohromady, účast je velmi slušná."

V přípravě prověří sílu mužstva ze suterénu krajského přeboru například Brozany a další těžcí soupeři. „Začneme zhurta. V poháru pak máme Domoušice a 12. března začínáme důležitým soubojem v Modré," vyhlíží Schrenk začátek jara. „Musíme se udržet, hrát A třídu nechceme, i když třeba čtyři týmy z jejího vršku mají kvalitu krajského přeboru. Postup do kraje přeji Proboštovu."