Okolo modlanského areálu se chvíli před výkopem jen těžko dalo zaparkovat, zájem o první derby nové sezony byl veliký. Nakonec pořadatelé nahlásili návštěvu 300 diváků. 

Krupce se před zápasem zranil brankář Valeš, rukavice si tak musel obléct Slanina. Jako první ale lovil míč ze sítě jeho protějšek Šlitr, trefil se Černý, jenž se do krupského dresu oblékl poté, co se v létě vrátil z Německa. David Černý byl ústřední postavou celého zápasu. Tři branky dal, z toho jednu z penalty, spoustu šancí ale zahodil, což mu jeho spoluhráči vyčítali. 

Modlanští působili týmověji, na hřišti nechali srdce. Oba týmy ale předvedly na úvod nového ročníku skvělou podívanou, která se všem přítomným fotbalovým fanouškům musela líbit. 

Zaujalo také gesto fair play, které předvedl v 60. minutě krupský kapitán Lukáš Hrubý. Sudí Suchánek nechal po útoku Baníku rozehrávat Slaninu od branky, Suchý ale verdikt rozhodčího opravil. Přiznal se k teči a Modlany měly výhodu rohového kopu, z něhož padl gól na 2:2. 

Krupka pak díky proměněné penaltě Davida Černého znovu vedla, lavičce Modlan ale vyšlo střídání. Nováčci na hřišti ofenzivu zeleno-bílých rozhýbali, Baník měl šanci za šancí. Nejprve vyrovnal velmi dobře hrající Stožický, chvíli na to strhnul vedení na stranu domácího mužstva Kupka. "My si na lavičce říkali, že tohle vyhrocené derby rozhodneme. Jsem moc rád, že se to povedlo," říkal šťastný Kupka.

Ten s Modlany společně s bratry Vavrincovými jako jediný zažil postup do krajského přeboru, je tedy symbolické, že o vítězství Baníku rozhodl při svém "rozlučkovém" duelu právě on. SK Baník Modlany - TJ Krupka 4:3 (1:2)
Branky: 27. a 60. T. Vavrinec, 72. Stožický, 80. Kupka - 7., 37. a 68. (PK) Černý.
Rozhodčí: Suchánek - Slívko, Průša. 
ŽK: 2:4.
Diváci: 300.
Modlany: Šlitr - Verbíř (59. Kupka), Ludík, Džuban (46. Batryn), Dolejška - Stožický, Franc, Šípek, Šedina (76. Formánek) - Blažek (59. Rakishtenliev), T. Vavrinec (Doležal).
Krupka: Slanina - Seidl, Hrubý, Christov, Kubný (84. Hirschkorn) - Al-Eraidi, Sigmund, Vlasák, Suchý - Ducháček (80. Paunkovič), Černý.