Před utkáním byl favorit jasný, Lenešicím patří poslední příčka. „Údajně se poprvé v sezoně sešly v plné sestavě. Vůbec nebyly špatné. Pro nás to byl na těžkém terénu náročný zápas. Po úvodním mírném tlaku soupeře nás uklidnil vedoucí gól. Pak jsme přidali druhý, ale měli jsme mít do půle větší náskok, šance jsme na to měli. A byly obrovské!“ líčí Váňa průběh střetnutí.

Ve druhém poločase začaly osecké komplikace. Lenešice daly po nástupu z kabin kontaktní branku a domácí tým trochu znejistěly. „Naštěstí jsme potvrdily, že jsme na vítězné vlně. Utkání jsme proto dokázaly dovést do vítězného konce,“ má Patrik Váňa po víkendu důvod k úsměvu.

Pohled na pořadí mu na dobré náladě jen přidává. „Hrajeme o první místo. Ta pauza teď přišla nevhod,“ říká upřímně.

Baník před sezonou o vršku tabulky nemluvil. Dokázal ale posílit o tři hráče, kteří do týmu vnesli kvalitu a zdravý elán. „Teď máme velkou sílu. Pokud by se nám povedlo udělat ještě dva kvalitní příchody, tak bychom mohli přehodnotit situaci a zkusit zabojovat o I. A třídu. Hlavně ale chceme, aby se hrálo. Ty pauzy a omezení jsou nekonečné!“ přeje si Váňa.

TJ Baník Osek – TJ Sokol Lenešice 4:2 (2:0). Branky: 11. Procházka, 19. Pour, 63. S. Kubásek, 76. M. Kubásek – 48. Petříček, 78. Trhlík. Rozhodčí: Topinka – Plzák, Říha. ŽK: 1:1. Diváci: 0.


Načítám tabulku …