Prezident klubu Petr Procházka před startem jara říkal, že právě první tři kola napoví, jak na tom Bílina doopravdy je. „Našemu týmu věřím. Důležité bude, aby se nám vyhýbala zranění. Na podzim jsme zejména v poslední třetině odehráli velice dobrá utkání, ve kterých jsme předváděli i solidní hru. Nutno podotknout, že jsme zaznamenali i několik výbuchů, zejména v Obrnicích a doma s Ervěnicemi. Toho se na jaře musíme vyvarovat. Jinak o postupu uvažovat nelze,“ říkal ještě bílinský šéf před začátkem jarní části „B“ skupiny I. A třídy.

Dosavadní bilance jednoho ze spolufavoritů na postup? V Kopistech po 90 minutách 1:1, porážka na penalty, v Ledvicích výhra 3:2 a v sobotu pak domácí výhra 3:1 nad Vroutkem, který se na jaře zatím nejeví příliš dobře.

V Bílině ale po prvním poločasu vedl 1:0, domácí tak museli skóre otáčet. Za stavu 1:1 navíc přišli o vyloučeného Záhradského. „My měli po prvním poločase vést tak 3:0. Náš styl hry na Vroutek platil, bohužel jsem šance nedávali a pak dostali branku. Zbytečně jsem pak museli dotahovat, bylo to těžké, když jsme hráli v devíti v poli. Ty body jsou cenné, když jsme hráli v oslabení. Příští týden hrajeme v Ervěnicích, které jsou o bod před námi první, tam to bude zase o něco těžší, musíme to urvat,“ říká brankář Jaroslav Kovačka mladší, který převedl dobrý výkon. „Zachytal jsem si, pár zákroků jsem předvedl, takže jsem spokojený s výhrou i se sebou,“ přidává s úsměvem.

FK Bílina – FK Vroutek 3:1 (0:1).
Branky: 72. a 76. Tůma, 46. Magyar – 37. Kobera.
Rozhodčí: Vacek – Faigl, Harenčák.
ŽK: 1:5.
ČK: 63. Záhradský (B).
Diváci: 260.
Bílina: Kovačka – Bečvařík, Zavadil (46. Tirb), Šoufek, Baran – Záhradský, Pelikán (60. Kotěšovský), Pavlíček, Podaný (86. Schüss- mann) – Katrenič (46. Magyar), Tůma.