Celé utkání se hrálo za hodně silného větru, který ohýbal rohové praporky skoro až k zemi. Více než vítr však utkání poznamenal výkon rozhodčích. Zvláště pomezní nestíhali, Bohužel fotbalový svaz jiné nemá.

„Je to stále stejná písnička, neproměňujeme šance. Hned v úvodu jsme spálili dvě, tím jsme dovolili soupeři zvednout hlavu. Pak Ondra Bartko nevěděl, co s balonem, tak vystřelil a dal gól. Pak už to bylo dobré. Bohužel rozhodčí jsou takoví, jací jsou, ale hodně ovlivňují průběh utkání,“ komentoval zápas vedoucí Blažimi Pavel Bartko starší.

"Blažim hrála hrozný fotbal, ale my jsme hráli ještě horší, proto domácí vyhráli. První poločas jsme hráli proti větru a domácí toho dokázali využít, vedli a mohli vést i vyšším rozdílem, ale podržel nás brankář. Pro nás to byl vzhledem k průběhu milostivý poločasový výsledek. Věřili jsme, že druhý poločas po větru budeme zase silnější my, také jsme brzy po začátku druhé půle vyrovnali na 1:1. Poté náš kapitán Petr Dragoun trefil hlavou tyč a nejlepsi střelec z minulé sezóny trefil v tisíciprocentní šanci břevno. Platilo nedas dostaneš. My jsme cítili, ze se dá vyhrát, víc jsme to otevřeli a domácí to dokázali potrestat, ale jinak zápas nepřinesl nic moc fotbalového. Zápas hodně ovlivnilo počasí a zmíněný silný vítr, ale dle mého vyhrál tým, který byl méně špatný. V celku asi zasloužená vyhra domácích, když se zapas lámal, tak jsme tutovku neproměnili a stálo nás to body, ale vzpomínat se na ten zápas určitě nebude, protože kvalitou nepatřil vůbec do krajské soutěže," komentuje duel z pohledu Baníku jeho lídr Patrik Váňa. 

FK Blažim – TJ Baník Osek 3:1 (1:0)
Branky: 24. a 90. O. Bartko, 79. P. Bartko – 47. Kraner.
Rozhodčí: Živnůstka – Topinka, Pácl.
ŽK: 5:3.
ČK: 33. Milo - 45. Kubásek.
Diváci: 70.
Blažim: Krulich - Čábelka, Hosnedl, Milo, Hegenbart – P.Bartko, Schuchardt, Ročenovič, Loukota (82. Suvák), O. Bartko – Onuščák (87. Vápeník).
Osek: Pěknice – Prášek, Procházka (75.Koppa), Váňa, Štainz – Kraner, Vašek, Foff, Dragoun, Kubásek – Pour.

Jaroslav Tošner