Domácí nezačali úplně optimálně, Proboštov byl v úvodních minutách lepším celkem. Svěřenci trenéra Petra Čítka ale dokázali obraz hry srovnat, do poločasu navíc gólově zužitkovali i dvě své šance.

„Úvodních dvacet minut byl soupeř lepší, my jsme ale dokázali vyrovnat hru a dvěma trefami si zařídit náskok,“ těšila pozitiva první půle trenéra Chuderova Čítka.

Ten převzal mužstvo v létě a sám jistě nečekal tak skvělý start. „Chtěli jsme čtyři body, máme jich šest. Musím říct, že i mě to trošku překvapilo.“

Po změně stran se podařil hostům kontaktní gól, jenže hned z rozehrávky vrátil svému týmu dvougólový náskok Soukup. „Bylo hrozně důležité, že jsme okamžitě získali zpět dvoubrankový náskok. Bez toho gólu by byl asi zbytek utkání hodně složitý,“ řekl Čítek.

Pojistku pak přidal opět Soukup, který pět minut před koncem zkompletoval hattrick. „Určitě je dobré i pro zbytek týmu, že se mu takto daří. Vědí, že mají mezi sebou rozdílového hráče, který dokáže rozhodovat zápasy. Jsme rádi, že ho máme v týmu,“ uzavřel kouč, podle nějž zápas rozhodlo především proměňování šancí.

Zlamání nezkrýval hostující asistent trenéra Jiří Jarolímek. "Jsem zklamaný. Prvních patnáct minut jsme domácím prakticky nepůjčili míč, ještě se mi místní příznivci ptali, kolik jim dáme branek. Pak ale jako by naši kluci přestali hrát a Chuderov toho plně využil. Jejich vysoký útočník Soukup dal tři branky, přesně takový typ kanonýra nám prostě chybí. V přípravě to vypadalo hodně slibně, ale první dva zápasy jsme nezvládli," přiznal Jarolímek.