Mužstvo trenéra Bory Matouše v sobotu zvládlo nevyzpytatelné derby s Proboštovem. Po vítězství 2:0 je svému vysněnému cíli zase o kousek blíž; do konce sezony mu zbývá odehrát tři zápasy (Mojžíř venku, Česká Kamenice doma a Střekov venku). To Proboštov je v tabulce třetí od konce a s jistotou rovnající se smrti ho čeká sestup do I. B třídy.

„Jsme moc rádi, že jsme zvládli souboj s Proboštovem týden poté, co se nám nepovedlo utkání v Chuderově. A také jsme šťastni, že případný postup máme pořád ve svých rukou,“ má důvody k úsměvu dvanáctigólový střelec Oldřich Zícha.

I proti Proboštovu se trefil, za stavu 1:0 čtvrt hodiny před koncem pečetil svou brankou výhru. „Myslím si, že ta moje branka zápas rozhodla. Po prvním gólu jsme si totiž mysleli, že je vše hotové. Úplně jsme přestali hrát. Proboštov to v tu chvíli vycítil a využíval naší špatné rozehrávky. Naštěstí nás nepotrestal.“
Zícha se do brejku dostal díky výborné přihrávce Hrubého. „Šel jsem sám na brankáře. Čekal jsem do poslední chvíle, až si lehne. Nebylo pak nic jednoduššího, než ho přelobovat,“ líčí Zícha.

„Nás stály body neproměněné šance. Měli jsme tak čtyři pět dobrých příležitostí,“ smutní Pavel Hromádko z Proboštova. Oldřichov v derby nepodal optimální výkon, podle Zíchy je ale v tomto momentu sezony důležitější zisk bodů než předvedená hra. „Nebyl tam takový náboj, který derby zápasy mají. Chtěli jsme dát brzy branku, ale nebylo to od nás ono. Proboštov hrál na brejky, čekal na naší chybu. V první půli vůbec nebylo znát, že hrají celky z opačných pólů tabulky. Teď máme před sebou ještě tři zápasy. Věřím, že je zvládneme a postoupíme,“ uzavírá Zícha.

Statistika

TJ Oldřichov – TJ Proboštov 2:0 (0:0). Branky: 55. Konečný, 75. Zícha. Rozhodčí: Cvachoušek – Hanzal, Svoboda. ŽK: 1:0. Diváci: 60.