Zápas rozhodla 62. minuta. Na útočné polovině sebral Martykán odražený míč a přihrál na vápno Egrtovi. Dále už nechme mluvit hrdinu okamžiku a de facto i celého utkání:

„Někdo proti mně vystoupil, tak jsem mu to zasekl na svou mrtvou levou nohu. Vystřelil jsem v takovém polopádu na zadní tyč. Střela před brankářem Slavíkem skočila a zapadla do brány. Bylo to takové štěstíčko.“

Jinak se hrál v Srbicích před pěknou návštěvou 250 diváků vyrovnaný fotbal, který se musel líbit. Baník měl smůlu, protože dvakrát nastřelil břevno Diveckého branky, který ji hájil místo na tréninku zraněného Zachardy.

„Modlany vůbec nehrály špatně. Vytvořily si nějaké šance, my také. Řekl bych, že vyhrál šťastnější tým,“ myslí si Denis Egrt.

Vůbec poprvé v mistrovském duelu hrál proti svému bývalému celku Pavel Verbíř mladší, který se v létě rozhodl přestoupit do Modlan. Pokud někdo čekal, že to na hřišti mezi ním a jeho bývalými spoluhráči bude jiskřit, musel být zklamaný. „Bylo to úplně v pohodě. Verba je můj velký kamarád. V týdnu jsme byli na kávě, něco jsme si k tomu řekli, špičkovali se, to je jasné,“ usmívá se srbický Egrt.

V tabulce je Sokol Srbice stále třetí, Baník po čtyřech výhrách kapituloval a je osmý.