Na rozdíl od prokřehlých domácích byli hosté pěkně nažhaveni a prakticky za čtvrt hodiny rozhodli o výsledku utkání. V 9. minutě šel na branku středem Phan, před vápnem přihrál na pravou stranu, kde mu nabíhal Zoubek - 0:1 Za dalších pět minut fauloval ve vápně Dubný hostujícího Holuba a kopala se penaltu. Tu proměnil trochu se štěstím zkušený Barnat - 0:2. Za další tři minuty se po levé straně probil Holubička, zakončil přesně k zadní tyči - 0:3. Již ve 28. minutě musel pro zranění odstoupit ze hry hostující V. Holub, kterého nahradil Procházka. Hra se ustálila ve středu pole a hosté, kteří měli nahráno, nikam nespěchali. Domácí se k vážnějšímu ohrožení branky vůbec nedostali.

Druhý poločas zahájili domácí mnohem aktivněji a zdálo se, že o výsledek ještě zabojují, jenže zůstalo jen u snahy. Navíc brzy vyprchala. Již po hodině hry musel gólman Lenešic Jenka odvracet nebezpečnou střelu Zoubka na roh. Netrvalo dlouho a přišla černá pětiminutovka domácího celku. Nejdříve v 73. dával Holubička pěkně k levé tyči na 0:4, v následující minutě po ukázkové kombinaci po ose Vebr – Phan – Zoubek zakončoval posledně jmenovaný na 0:5 a v 77. nezaváhal Holubička, který byl před Jenkou sám. Mohl si vybrat, kam umístí šestou branku svého celku. Brankovou tečku obstaral osm minut před koncem opět Holubička, který tak střelou pod břevno nejen zakončil své sólo mezi obránci Lenešic, ale dosáhl na čtvtý gólový úspěch. Domácí se v závěru ještě pokoušeli o čestný úspěch, ale jejich střely mířily mimo tyče, nebo končily v náručí Kouby. Brankaře Duchova museli hodně krotit jeho spoluhráčí, když za připomínky na adresu sudího dostal žlutou a pak se ještě pustil do strkanice s hráči Lenešic.

Lenešice mají u dna tabulky pouhé 4 body a skóre 10:23. Hlavně největší počet inkasovaných branek ze všech celků o lecčemz svědčí. Duchcov je nyní třetí, na vedoucí Meziboří ztrácejí tři body. 

TJ Sokol Lenešice – FK Duchcov 0:7 (0:3)
Branky: 17., 73., 78. a 82. Holubička, 9. a 74. Zoubek, 14. Barnat (PK).
Rozhodčí: Stupka – Šmíd, Mollinger.
ŽK: 0:3. 
Diváci: 50.
Sokol Lenešice: Jenka – Bauer, Hudec, Trhlík (62. Zagora), Ševčík – Drobný (82. Kosma), Krebs (75. Předota), Kopřiva, Procházka, Zíbrt – Ďuračka.
FK Duchcov: Kouba – Malina (86. Zima), Barnat, Vebr, V. Holub (28. Procházka) – Navrátil, Phan (65. Šural), Holubička, Giňa (88. Fiala), Zoubek – T. Holub (79. Vít).

Jaroslav Tošner


Načítám tabulku …