Dva roky bojovaly Ledvice o postup do krajského přeboru. Neúspěšně. V létě posílily, ale jejich dosavadní výsledky zatím nejsou takové, jako byly právě v sezonách, kdy viktoriáni zápasili o nejvyšší krajskou soutěž. „Mysleli jsme, že na tom budeme lépe. Věříme, že si to na jaře sedne,“ přiznává Petr Gessel, který společně s Dušanem Zahradským Viktorku trénuje.

Trápení bílo-červených bylo vidět i při duelu 12. kola I. A třídy s předposledními Postoloprty. Ty v Ledvicích vedly od 38. minuty, kdy ze standardní situace otevřel skóre hostující Miroslav Longauer.

„My věděli, že to opět nebude nic jednoduchého, Postoloprty bojují při vědomí plánované reorganizace soutěží o přežití. Od začátku jsme sice byli lepší, ale zbytečně jsme faulovali před vápnem a byl z toho gól,“ posteskl si Gessel.

Po obrátce hnal neúnavně své svěřence do útoku, postupem času byl gól na spadnutí. Nejprve sudí branku pro ofsajd neuznal, poté se už ale trefil Koudelka v rámci pravidel, to do konce zbývalo 20 minut. Hosté z Lounska byli pod velkým tlakem a zanedlouho inkasovali podruhé, angličanem rozjásal diváky Berko. V závěru pak přidal aktivní Koudelka třetí branku.

„O poločase byl v kabině rámus, stáhli jsme to na 3-5-2 a zápas jsme otočili. Kluci to odjezdili po zadku, bojovnost byla dnes klíčová. Soupeř na tom nebyl fyzicky tak dobře, to rozhodlo. Musíme dál bodovat, potřebujeme se vmáčknout do pátého šestého místa, abychom v A třídě zůstali,“ ví Gessel.

Viktorie Ledvice . FK Postoloprty 3:1 (0:1)
Branky: 69. a 87. Koudelka, 73. Berko - 38. Longauer. R: Červený - Vlk, Budský. ŽK: 0:1. Diváci: 60.