„Jsme v pohodě. Ale mohlo by to být ještě lepší, kdybychom měli o pár bodů více. Zbytečně jsme je poztráceli vlastními chybami. Soupeřům totiž darujeme góly, na jejich střílení se naopak nadřeme,“ vykládá hrající trenér Baníku Michal Doležal.

Pro Modlany typický úkaz se vyskytl i v utkání 12. kola, v němž hrál Baník s Žatcem. Domácí vedli v průběhu první půle 2:0, poté ale soupeře sami posadili na koně. „Hráli jsme výborně, pak jsme ale Slavoji dali dárek v podobě kontaktní branky. Na začátku druhého poločasu jsme zvýšili na 3:1 a pak už to bylo z naší strany špatné. Podobné dárky rozdáváme často,“ kroutí Doležal očima. Slavoj byl lepší a v závěru i bez vyloučeného Pavla Klíče sahal po vítězství. Při domácích stálo štěstí, remízu 3:3 uhájili. V penaltovém rozstřelu pak byli přesnější. Není divu, že spokojenější byli hosté, přestože brali o bod méně.
„I přes nepříznivý stav jsme ve druhém poločase přepnuli na ještě vyšší otáčky. Do konce utkání se hrálo jen na jednu branku. Po krásných akcích se nám podařilo vyrovnat, a navíc jsme i v deseti hráčích třikrát běželi sami na branku soupeře,“ hodnotí střetnutí trenér Slavoje Žatec Libor Klíč.„I přes zisk pouze jednoho bodu musím hráče pochválit za 70 minut výborného týmového výkonu. Příště se ale musíme toho dvacetiminutového výpadku vyvarovat,“ dodává kouč z města chmele.

Podle Doležala došlo v jeho mužstvu k uspokojení. „Asi jsme si pak po třetí brance mysleli, že je přejedeme. Je to škoda, měli jsme je na lopatě,“ mrzí bývalého ligového fotbalistu Teplic nebo Českých Budějovic.

Na hřiště chodí v průběhu hry, už by ale nejradši seděl na střídačce a dirigoval své svěřence. „Chodí nás hodně, tak bych ani hrát nemusel. Hlavně aby se vyhrávalo,“ usmívá se.

Do Modlan, které jsou proslulé koncentrací hráčů se zkušenostmi z nejvyšších soutěží, lanaří Štěpána Vachouška, současného sportovního ředitele FK Teplice. „Chodíme každý týden na kafe. Je ale neoblomný.“

Prioritou však je pro Modlany mládež. „Máme hodně dětí v přípravkách, to je naše budoucnost, jim se věnujeme na maximum. Chceme mít i svůj dorost, pracujeme na tom.“

SK Baník Modlany – FK Slavoj Žatec 3:3 (2:1), PK: 5:4. Branky: 13. Kupka, 25. Batryn, 47. Dolejška – 32., 59. a 61. P. Klinec. Rozhodčí: Vrtal – Marek, Šůma. ŽK: 2:1. ČK: 90. Stožický – 79. P. Klíč. Diváci: 110.
Modlany: Šlitr – Formánek (46. Verbíř), Ludík, Franc, Dolejška – J. Vavrinec (28. Blažek), Stožický, Šípek, Rollinger (46. Šedina) – Batryn (68. Doležal), Kupka (63. Rakishtenliev).
Žatec: Klíma (51. M. Klíč), Pinkr, Zmrhal, Břčka, Paul, Smékal (74. Zelinka), Hynek, Hassman (67. Suchan), Zimola, P. Klinec, P. Klíč.