Už před výkopem si obnovil svalové zranění z přípravy Verbíř. Modlanským tak přibyly potíže se sestavou, už v týdnu totiž museli řešit, jak ji přeskupit při karetním trestu France.

Začátek duelu s Vilémovem nevyzněl pro Modlany špatně, do šancí se ale nedostávaly. „Měli jsem optickou převahu, ale co je platná, když se nedostaneš do zakončení. My skoro nevystřelili a když, tak mimo bránu,“ povzdechl si vedoucí domácího celku Zdeněk Kupka.

Ve 26. minutě obrana Baníku propadla a Luňák tváří v tvář Trhlíkovi nezaváhal. O deset minut později využil další chyby znovu Luňák. „Vilémov hrál chytře na brejky, dokázal naše chyby trestat.“

Na těžkém terénu, který smáčel vytrvalý déšť, bylo pro svěřence hrajícího trenéra Michala Doležala těžké cokoliv vymyslet. „O přestávce jsme trošku zamíchali sestavou, ale brzy jsme inkasovali potřetí. Pak už bylo prakticky po zápase,“ referuje Kupka.

Malou náplast na nepříznivé skóre dal v samém závěru Tomáš Vavrinec. „Vilémov byl lepší, vyhrál zaslouženě. Byl konsolidovanější, měl víc štěstí, odrážely se k němu balony,“ shrnul modlanský vedoucí.

SK Baník Modlany – SK STAP-TRATEC Vilémov 1:3 (0:2).
Branky: 90. T. Vavrinec – 26. a 36. Luňák, 56. Havel. Rozhodčí: Vlašič – Holec, Dvorský. ŽK: 3:3. Diváci: 100.
Modlany: Trhlík (68. Šlitr) – Dolejška, Stožický, Ludík, Formánek (56. Rakishtenliev)– Blažek, Kupka, Doležal, Batryn, Stožický, Šedina (86. Hrabovčák) – T. Vavrinec.