Derby v Krupce už se chýlilo k penaltovému vyvrcholení, když srbický Martykán, jinak jeden z mužů utkání, vyrobil chybu, po které se možnost skórovat nabídla domácímu Matěji Suchému. Krupský záložník, jenž má na začátku sezony gólovou fazonu jak hrom, využil i zaváhání špatně vybíhajícího brankáře Zachardy a v poslední minutě derby strhl vedení na stranu domácího celku.

„My jsme chtěli dát gól, protože na penalty to neumíme. To je naše slabina; jakmile vedeme o gól, tak netaktizujeme, ale snažíme se pořád hrát fotbal a dávat další branky. Už se nám to vymstilo v prvním kole v Horním Jiřetíně, teď jsme zaplatili daň za naše myšlení v Krupce,“ komentuje nevšední závěr sobotního střetnutí předseda Sokola Srbice Petr Stibor.

Srbičtí hráli v Krupce dobře, domácím byli minimálně vyrovnaným soupeřem. „Ukázalo se, že Srbice jsou už několik let špičkou kraje, ten klub, vedení a trenér, ví, co chce. Má teď Martykána, který řídí hru, je to fakt výborné mužstvo, bylo silné na balonu, dobře kombinovalo. Cením si toho, že se nám ho podařilo porazit, i když nám chyběli čtyři hráči základní sestavy,“ říká trenér TJ Krupka Martin Vrtiška.

Tři body z derby velebí i brankář Krupky Jiří Valeš. „Byl to těžký zápas, vyhecovaný. Už jsme se připravovali na penalty, když si Suchý obhodil brankáře Srbic a skóroval. Měli jsme z toho všichni obrovskou radost.“

Podle Valeše Krupka podala týmový výkon. Po třech kolech má plný bodový zisk. „Hlavně nás to nesmí uspokojit!“ varuje krupský brankář.

Srbičtí můžou být spokojeni s předvedenou hrou, ale chyby, jaké kupí, budou muset odstranit. „Jinak by to byl opravdu dobrý výkon. Takhle ale máme jen čtyři body, takže se startem spokojeni být nemůžeme. Musíme se zbavit té smůly, kterou máme na koncích zápasů. Pramení ale z našich chyb,“ uvědomuje si Stibor.

TJ Krupka - Sokol Srbice 3:2 (1:0) Branky: 12. a 90. Suchý, 53. Barnat - 54. Martykán (PK), 64. Egrt. Rozhodčí: Karrmann Klimpl, Kuriljak. ŽK: 2:4. Diváci: 120. 
Krupka: Valeš - Král, Hrubý, Sedil, Hirschkorn - Gulykáš, Sigmund, Chistov, Suchý - Rilke, Barnat.
Srbice: Zacharda - Fišer, Bujnovský, Khaur, Švábenský - Zigmund, Jelen, Martykán, Batelka - Egrt, Pokoš.