„Vilémov byl jedním z nejlepších soupeřů, se kterým jsme v téhle sezoně hráli,“ vysekl soupeři poklonu předseda Sokola Petr Stibor po výhře 3:2 na pokutové kopy.

V Srbicích se hrál vyrovnaný zápas, který se musel divákovi líbit. Domácí tým brzy prohrával, rychle ale srovnal. Další góly padly až po obrátce, po jednom na každé straně. „My byli na začátku lepší, pak se to vyrovnalo. Hrál se rychlý a férový fotbal, k vidění byly od obou celků kombinační akce. Vilémov bojoval, napadal, bylo těžké ho překonávat,“ vylíčil Stibor.

Srbičtí jsou po jedenácti odehraných kolech druzí, na vedoucí Litoměřice ztrácejí jen jeden bod. Ze zmiňovaných jedenácti duelů přitom jen dva kvůli rekonstrukci své umělky odehráli doma. „Spokojenost? Ale jo, ale bodů bychom mohli mít více. Máme tam zbytečné ztráty. Je to tím, že neproměňujeme šance, které si vytvoříme. Teď tedy proti Vilémovu jich moc nebylo, to musím přiznat,“ řekl Stibor.

Umělý povrch si pochvaluje, prý patří k nejmodernějším v republice. „V Praze je tento typ umělky na pěti místech. A pak už jen u nás. Zatím je hodně měkký, je jako peřina. Časem si to prý sedne. Ale i teď je to v pořádku, balon chodí rovně, i odskakuje přiměřeně.“

Proč mají vlastně v Srbicích umělou trávu a ne přírodní? „Neměli bychom hřiště jak udržovat, nemáme vodu. Máme hodně mládežnických týmů, travnaté hřiště by trpělo a nebylo by kvalitní. Před lety jsme se proto rozhodli právě pro umělý povrch,“ vysvětlil Petr Stibor.

TJ Sokol Srbice – SK STAP-TRATEC Vilémov 2:2 (1:1), PK: 3:2. Branky: 11. A. Švábenský, 64. Martykán – 7. Rybář, 56. Havel.