Mužstvo z Teplicka odehrálo dvě závěrečná domácí utkání na umělé trávě Stínadel, Litoměřicko porazilo 1:0, Žatec 3:2. „Před sezonou jsme chtěli mít po podzimu tak 22 bodů. Ten závěr podzimu byl už dobrý. Měli jsme v létě velké změny v kádru, bylo tam hodně nováčků, do toho řada mladých kluků. A navíc skončil Vosátka," vypočítává Schrenk. „Bylo to nejdřív takové neuspořádané, ale pak si to postupně sedalo."

Legendární fotbalový komentátor Pavel Čapek
Komentář: Na ženskou dobrý! Byla Čapkova hláška přes čáru?

Oldřichov po ochodu tří klíčových hráčů do Krupky vsadil na mládí, v sestavě tak fanoušci vídávali například Lindu, Ledna nebo Kosinského, během podzimu tým posílil Brejcha. „O góly se staral Ondra Bartko, z dvaadvaceti, které jsme dali, jich vstřelil devět, takže parádní posila," libuje si klubový šéf.

Výhru nad Žatcem a úspěšný závěr podzimu oslavil Oldřichov povedenou dokopnou v známé Hospůdce Hlubina v centru Teplic, Schrenk už ale myslí na zimní přípravu, která je potřebná pro to, aby se celek kouče Bory Matouše na jaře nepotopil do hlubin nejvyšší krajské soutěže.

Derby Osek  - Duchcov
Derby v Oseku: pět červených, posila z Nového Zélandu a policie na dokopné

„Od poloviny ledna začneme s přípravou. Budeme trénovat na umělkách, v tělocvičnách. Plánujeme posílení o dva tři lidi. Chtěli bychom gólmana, útočníka a středního záložníka," vzkazuje Schrenk Ježíškovi svá přání ohledně posil.

Žatec dotahoval, ale nedotáhl

Sobotní duel Oldřichov - Žatec nabral po necelé půlhodině zcela rozdílný kurz, než kterým se řídil od prvních minut. Slavoj byl totiž mnohem aktivnější, gól ale nedal. Po faulu na Ledna však zahrával pokutový kop Zícha a byl úspěšný. Pět minut před přestávkou našel Pour průnikovou přihrávkou mezi stopery Bartka, který zvýšil už na rozdíl dvou branek. A když téměř s poločasovým hvizdem sudího Bauma koníčkem rozjásal hrstku fanoušků domácích Zícha, zdálo se být jasno. „Žatec pak na nás vletěl, chtěl dát brzy gól, který by ho vrátil do zápasu. Povedlo se mu to ale až v 69. minutě. Pak jsme odolávali, inkasovali jsme až v nastavení," přibližuje František Schrenk. „Rozhodnout jsme ale mohli už dřív, jen jsme brejkové situace neřešili dobře," dodává.

TJ Oldřichov - FK Slavoj Žatec 3:2 (3:0). Branky: 28. a 45. Zícha, 41. Bartko - 69. Klíč, 90. + 5. Beneš. Rozhodčí: Baum - Kuriljak, Saifert. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Oldřichov: Kosinský – Kočí, Konečný, Zícha, Leden (84. Leden), Linda, Bartko, Pour, Holub, Smrkovský (72. Sedláček), Hrubý (76. Tabaň)