Podzim Proboštovu vyšel parádně, první místo mu Černovice přebraly až v posledním kole, protože mužstvo kouče Martina Nováka prohrálo 0:2 v Bílině. Gólově tradiční baštu fotbalu na Teplicku táhli Záveský (14 branek), Brodský (13) a Blažek (9). Posledně jmenovaný hráč ale na jaře bude kopat za Modlany, kde už v minulosti působil. 

Bude Blažkův odchod pro Proboštov oslabením? „Bude, ale věřím, že kluci, kteří přišli, ho nahradí. Máme z Krupky mladého Hlocha, vrátil se Kalabza, zkoušíme Uhlíře z Německa, ale ještě to není dotažené," referuje Račuk. 

Šéf TJ Proboštov si pochvaluje tréninkovou docházku, celkově je se zimní přípravou spokojený. „Tréninky jsou dvakrát v týdnu, o víkendu zápas. Scházíme se pravidelně v nějakých třinácti lidech, to je slušné. Martin má výborné tréninky, vše s balonem, to kluky baví." 

Při jednobodové ztrátě na Černovice a zároveň v kontextu nedávné historie proboštovského klubu se zdá být postup povinným cílem. „To víte, že bychom rádi šli nahoru. Nějaký cíl to pro nás je, ale když neklapne, tak se nezblázníme, ale určitě se o něj chceme poprat," tvrdí Račuk jednoznačně. 

Jeden z nejfotbalovějších areálů v okrese se vedení Proboštova snaží neustále zvelebovat, na plánované posezení ale dojde až v létě. „A také vymýšlíme nějaký poločasový program. Nevím, jestli to dotáhneme, uvidíme. Každopádně věřím, že lidi budou chodit na áčko i béčko. Doufám, že nás nic nezastaví a sezona doběhne podle plánu. A že na jejím konci budeme první," uzavírá Michal Račuk.