Nejdřív trápení, poté kanonáda. Fotbalisté Srbic otvírali obranu Kadaně jako starou konzervu, nakonec si ale na ní smlsli. Sedmibrankový příděl řídila skvělá záložní řada, z jejíž hry těžili útočníci Egrt s Pokošem. Kadaň, která v prvním kole krajského přeboru inkasovala doma pět branek od Krupky, dostala v Srbicích další příděl, tentokrát dostal brankář Králík za uši sedm ran.

„Na začátku jsme nevěděli, jak se do nich dostat; hráli jen do půlky, byli zalezlí. Pak jsme dali dva rychlé góly, to nám pomohlo,“ líčí Jan Martykán, motor srbické zálohy.

Kadaň po jeho úvodním zásahu srovnala na 1:1, půli ale po slepených gólech Egrta a Pokoše prohrála o dva góly. Po přestávce se tlačila dopředu, další Pokošův zásah ale odstartoval domácí kanonádu. „Spravili jsme si po porážce na penalty v Horním Jiřetíně chuť, tam jsme měli vyhrát, vedli jsme dvakrát o dva góly,“ vrací se Martykán k utkání 1. kola.

„Kadaň jsme porazili zaslouženě. Podle mě pak odpadla fyzicky. My udělali přípravu poctivě, to se ukazuje. Trošku jsme změnili styl hry, hrajeme více přes lajny, co nejvíc to musíme cpát do vápna, do tlaku. Teď se to ukázalo, funguje to,“ pochvaluje si Pokoš. V příštím kole chce se spoluhráči setnout hlavu Krupce. „To je pro nás prestižní derby. Je rozjetá, my také,“ těší se srbický forvard.

Sokol Srbice - Tatran Kadaň 7:1 (3:1)Branky: 27. a 78. (PK) Martykán, 45. a 65. Egrt, 45+1. a 61. Pokoš, 77. Batelka - 33. Kiliján. Rozhodčí: Šmíd - Zitko, Doubek. ŽK: 1:2. ČK: 88. Tesař (S). Diváci: 150.
Srbice: Z. Divecký - Fišer, Khaur, Bujnoovský, Tesař - Stibor, Martykán (84. Kordule), Jelen, Batelka (75. Vitner) - Pokoš (66. Švábenský), Egrt (81. Marvan).