Nedělní utkání druhého celku se třetím, které od sebe dělil pouhý bod, nemělo většího favorita. Louny nakonec zvítězily 2:0, přestože byly oslabeny o několik hráčů.

Trenér domácích Zdeněk Kudela měl totiž před zápasem velké starosti se sestavou. Na poslední chvíli se Lounským rozšířila marodka. Chyběli Trup, Schettl, Fiřt a Zeman. Zícha , který dobírá antibiotika, byl k dispozici alespoň na lavičce, na které vedle něho seděli čtyři dorostenci, kteří měli v nohách sobotní utkání divize. „Jsem rád, že jsme zápas i tak zvládli,“ cítil Kudela po utkání úlevu. „Bylo to kvalitní utkání.“

Také Krupku trápily potíže se sestavou, trenér Martin Vrtiška musel oželet stoperskou dvojici Seidl - Hrubý. „Oba dva měli problémy se zády. Jinak ale musím s kolegou souhlasit, zápas měl velmi dobrou úroveň,“ komentoval Vrtiška oku lahodící souboj.

Hosté začali v Lounech mnohem lépe, měli více ze hry, zahrávali nesrovnatelně více rohů, ale branku nedali. Nejblíže gólové radosti byl ve 21. Bamat, ale Patrovský jeho střelu vytáhl na roh.

Opět tak platilo okřídlené nedáš - dostaneš. Krátce po Barnatově šanci zahrávali domácí trestný kop. S ním i s dorážkou si gólman Valeš s obtížemi poradil, ale hned v další minutě se gólově prosadil Nykl. „Hrálo se nahoru dolů. Měli jsme snad čtyři šance. Nedali jsme a Louny nás potrestaly po hrubé chybě našeho obránce,“ postesknul si Vrtiška.

Hosté hráli hodně tvrdě, nejvíce faulovaným byl Popovič. Hned tři hostující hráči, kteří se ho snažili zastavit, vyfasovali žlutou kartu.

Druhý poločas už mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Domácí pozorně bránili a jedinou šanci Krupky opět zneškodnil Patrovský. V 72. minutě si řekl o přihrávku Lesniak, v tu chvíli byl kousek před vápnem. Příhru dostal ideálně do pohybu a brankově jí zhodnotil. Poté už Louny nepřipustily žádné komplikace a duel dovedly do vítězného konce.

„Ve druhé půli jsme vrhli všechny síly na vyrovnání. Opět jsme ale vzadu chybovali a domácí šli do dvougólového vedení. Bohužel jsme na chyby krajních obránců doplatili,“ shrnul krupský Martin Vrtiška.

„Musím poděkovat Zíchovi, který byl k dispozici a zahrál dobře. Stejně tak i mladíkům, kteří byli připraveni nastoupit. Myšák hrál velmi dobře. Základ úspěchu dnes byla naše výborně fungující obrana a Patrovský v bráně,“ napak chválil Kudela.

FK Louny - TJ Krupka 2:0 (1:0) Branky: 27. Nykl, 72. Lesniak. Rozhodčí: Prágl - Dvorský, Lesák. ŽK: 2:5. Diváci: 203.
Louny: Patrovský - Suchý, Krejčík, Vokurka, Perg (73. Myšák) - Tesař (65. Zícha), Pospíšil, Popovič, Soukup-  Lesniak, Nykl.
Krupka: Valeš - Hirschkorn (46. Gulykáš), Christov, Vlasák, Kubný - Suchý, Sigmund, Bamat, Kolář, Černý - Rilke.