Úspěšnější byli Krupští, kteří lídra obrali o bod. Srbice padly 1:2, když o výsledku rozhodl už první poločas.

Vstup do úvodní půle měly Louny bleskový, už v 1. minutě šly do vedení, po standardce se prosadil Lesniak. A po čtvrt hodině byl jejich náskok dvougólový, Zachardu překonal Nykl.

„My jsme se připravovali na to, že na nás ambiciózní soupeř na začátku vlítne, ale bohužel jsme dostali dva rychlé góly. Fotbal je o chybách, a i když jsme při prvním gólu měli hráče při standardce obsazené, propadl tam míč a prohrávali jsme,“ mrzel bídný start stopera Srbic Jiřího Bujnovského.

To brankář Loun Jakub Pokorný byl se startem do zápasu mnohem spokojenější. „Ten první poločas rozhodl. Srbice se sice dostaly do hry v závěru půle při standardce, ale zvládli jsme to. Škoda, že jsme nerozhodli dřív, takhle to bylo drama až do konce,“ říkal muž, který se mezi tři tyče postavil po dlouhých deseti týdnech.

„Měl jsem zlomenou zánártní kůstku. Už jsem párkrát zraněný byl, tak jsem věděl, jaké to je zase po delší době chytat. Ono je to vždy o hlavě, hlavně u gólmanů. Ale obrana mi pomohla. Až na tu standardku vše OK.“

Právě to, jak pracovala defenziva Loun, bylo pro Srbické nepřekonatelnou překážkou. „Ten zápas byl těžký. My se pořád pokoušeli s nepříznivým stavem něco udělat, nabudil nás gól do šatny. Ale vůbec jsme se nedostávali do šancí, jak bychom chtěli. Je to i tím, že máme v poslední době problémy s koncovkou, často to překombinujeme, chceme míč servírovat až do kuchyně. Soupeř navíc dobře napadal, do ničeho nás moc nepouštěl,“ uznal Bujnovský kvalitu Loun.

Podle něho si ale se svým týmem dokázal, že se může měřit s nejlepšími. „My hrajeme vždycky proti těm silnějším lépe. Proti slabším nám nejde dobývat,“ vysvětluje.

Louny se snaží vrátit do divize. „Chceme hned postoupit nazpátek. Mančaft na to máme. Teď ale máme hodně zraněných. Makáme a jdeme zápas od zápasu. Největší soupeři? Štětí, Vilémov, Krupka ale i Srbice,“ uznal Pokorný, že i Sokol patří mezi nejlepší krajské týmy.

Sokol Srbice - FK Louny 1:2 (1:2) Branky: 44. Egrt - 2. Lesniak, 16. Nykl. Rozhodčí: Šefčík - Oborník, Sabo. ŽK: 3:1. Diváci: 120.
Srbice: Zacharda - Fišer (80. Trekoval), Bujnovský, Khaur, Tesař - Stibor, Jelen, Martykán, Batelka (66. Zigmund) Egrt - Švábenský (69. Pokoš). Louny: Pokorný - Pergl, Vokurka, Krejčík, Suchý (62. Svoboda) - Trup, Pospíšil, Popovič, Zícha (88. Myšák) - Nykl (81. Tesař), Lesniak.