V krajské soutěži dorostu už dal 17 branek, i díky nim jsou jeho Košťany na třetí příčce. „Zatím jsme všichni spokojení se třetím místem, ale chceme být po konci soutěže první." Nejofenzivnější družina soutěže dala zatím v sedmi zápasech 54 gólů, o víkendu si na své konto připsala dvě výhry 11:1. „Sobotní zápas proti Kryrům a Podbořanům byl pro mě asi jednodušší, protože jsem dal pět gólů. Kluci v kabině těch mých osm víkendovýh branek vzali v klidu. Berou totiž střílení branek jako povinnost. Ale můj strejda, který 25 let hrál fotbal, je z každého gólu nadšený. Celkově mě moje rodina podporuje a je pyšná, za to jsem moc rád."

Patnáctiletý školák Fako se do listin střelců zapsal vesměs podobným způsobem - na branku soupeřů pelášil sám, poté zakončil tak, jak skóruje nejdradši. „Placírkou k tyči. A s klidem," tvrdí. „Ale byla tam i jedna střela z dálky, to byl z mého pohledu nejhezčí gól," doplňuje kanonýr, jemuž nejčastěji nabíjí Dominik Novák.

David Bruna s manželkou Eliškou a dcerou Sárinkou
Dcera se narodila hluchá, manželka bojuje s rakovinou. Brunu nabíjí fotbal

Simon Fako byl útočníkem už odmalička, dávat góly ho baví od nepaměti. Využívá svou dobrou fyzičku, nejčastěji se prosazuje uvnitř vápna, tam je jeho rajón. „Rád bych byl pořád úspěšný v dávání branek. Je paráda, jak se ná i mně teď daří, jak se vyhrává. V budoucnu bych rád hrál tu nejvyšší souěž, co jen půjde."

Obdivuje Kyliana Mbappého a celý slavný pařížský klub z Parku Princů. Kromě fotbalu dělá Simon i jiné sporty, například při školních soutěžích vyniká v atletice. „To mě baví, mám doma plno medailí a diplomů. Daří se mi například v běžeckých disciplínách," uzavírá opora Košťan.