Ve funkci předsedy klubu jste zhruba půl roku. V jakém stavu jste klub přebíral a co se vám od té doby povedlo udělat za práci?
Nerad bych se vracel příliš do minulosti. Po převzetí klubu, které neproběhlo úplně hladce, bylo nutno úplně zajistit novou sezonu, sehnat nové trenéry, zastavit odchody nespokojených hráčů z mládežnických kategorií i A týmu do jiných klubů a tak dále. A to se nám povedlo, všechny naše týmy hrají soutěže a mají své trenéry, které navíc průběžně vzděláváme, takže kvalita trenérů a tréninků šla výrazně nahoru.

Fotbal. Ilustrační foto
ANKETA: Finále je tu. Kdo se stane nejoblíbenějším klubem Ústeckého kraje?

Áčko je nyní na poslední příčce krajského přeboru. Proč došlo k takovému pádu?
Bohužel hráče, kteří odešli už v průběhu prvního pololetí roku 2023, se nepodařilo úplně nahradit. Je nutno připomenout, že výsledky áčka šly dolů už v průběhu minulé sezóny 2022/2023, když například už v červnu prohrálo všechny zápasy.

Některé hlasy říkají, že se nepovedlo tým vhodně doplnit a posílit, že řada hráčů odešla. Proč tedy nedošlo už v létě k posílení oslabeného týmu?
Tady jsou dva důvody – FK Krupka jsem plně převzal až v srpnu, kdy už bylo dost pozdě pracovat na posilách a všechno měnit od základu. Prioritou bylo vůbec odehrát všechny soutěže ve všech věkových kategoriích. Dále v klubu nebyly žádné zdroje, z kterých by bylo možné posilování financovat.

Simona Perková v nemocnici
Fotbalistka Teplic je po těžké autonehodě na vozíku. Bojuje a věří v zázrak

Nebylo možné si ty finance a tým připravovat dříve, když jste už od jara věděli, že k převzetí klubu s největší pravděpodobností dojde?
Minulý předseda odstoupil z funkce k 30. 6. Teprve poté jsme mohli řešit urgentní záležitosti. Tou nejvyšší prioritou bylo vůbec zabezpečit odehrání následujícího soutěžního ročníku v dětských a mládežnických kategoriích. Do doby, než jsem byl zapsán v obchodní rejstříku, jsem nemohl provádět jakékoli legální kroky, podepisovat žádné smlouvy atd. Takové jednání by nebylo před mým jmenováním legální. Dále nikdo neměl žádné informace zevnitř klubu, přístup k účetnictví. Váš nápad je sice hezký, ale nemožný.

Hráči, kteří odešli, prý nedostávali peníze, které v Krupce byly dříve. Je to pravda?
Veškeré finanční podmínky hráčů zůstaly nastavené naprosto stejně, v této oblasti jsme nic neměnili.

Během podzimu jste vyměnili trenéry. Byl problém v předchozí dvojici Altman - Ištok, nebo šlo spíše o snahu dát mužstvu nový impuls?
Problém určitě nebyl v dvojici Altman – Ištok, ale změna byla nutná. Spíše šlo o to dát mužstvu nový impuls.

Emil Stibor
Odešel Emil Stibor, který za Teplice odehrál více než 230 zápasů

Co se po příchodu nového trenéra Radka Prchala k áčku z vašeho pohledu změnilo?
Změnil se tréninkový proces, komunikace uvnitř i ven z týmu a spousta dalšího.

Pan Prchal říkal, že krajský přebor chce zachránit jak tým, tak i vedení. Je tedy pro Krupku stěžejní, aby se ve městě hrála nejvyšší krajská soutěž?
Krajský přebor bychom rádi zachránili, ale určitě ne za každou cenu. Tím myslím, že nebudeme nakupovat drahé hráče ze širokého okolí. Do budoucna určitě budeme více sázet na odchovance a místní hráče, nebo hráče se vztahem ke klubu. I kdyby se krajský přebor nakonec nepodařilo udržet, nenastane v Krupce konec světa, ale nastane nový úkol se do něj co nejdříve vrátit.

Bude na posily vynaložena nějaká větší finanční částka? Vzhledem k tomu, jaká je situace v tabulce…
Nebudeme bezhlavě nakupovat hráče. A vůbec ne drahé, to není strategie FK Krupka. S tím možná některé kluby počítají a říkají si za hráče, kteří by měli zájem za Krupku hrát, naprosto nesmyslné částky. Také proto není určena nějaká výše částky na posily, ale budeme se rozhodovat podle kvalit jednotlivých hráčů. Současný tým posílený na několika postech má stále naší důvěru.

Socialistické časopisy a noviny o sportu
KVÍZ: Stadion, Gól, Štart... Pamatujete si na tyto sportovní časopisy a noviny?

Jak vypadala zimní příprava?
Hráči k zimní přípravě přistoupili svědomitě, individuální plány začali plnit již během vánočních svátků. Všichni v týmu si uvědomujeme, na jaké pozici se tým nachází a děláme pro nápravu maximum. Trenér pracuje s velmi mladým týmem, jehož kostra zůstává nezměněná. Podařilo se nám do týmu získat také několik nováčků, odchovanců klubu, což je cesta, kterou by klub chtěl kráčet.

Fotbalový klub pochopitelně není jen áčko. Zájmem Krupky je zvednout mládež, jejíž pověst za poslední roky utrpěla. Jak toho ale dosáhnout? Budou do ní proudit větší finanční prostředky? Například na kvalitnější trenéry?
Navýšit finanční prostředky do mládeže se díky zvýšené podpoře města povedlo už v minulém pololetí. Povedlo se přivést zkušeného šéftrenéra mládeže a několik nových trenérů. Všichni trenéři se průběžně vzdělávají, takže kvalita tréninků šla u všech kategorií výrazně nahoru.

Setkání vedení FK Teplice s fanoušky
Nevšední prosba fanouškovy manželky trenéra Teplic Frťalu nevykolejila

Říkáte, že došlo k navýšení peněz pro mládež. Jak je financována?
Město Krupka investuje jen do mládeže, áčko je financován penězi klubu a sponzory. Najít sponzory pro fotbal dospělých je dnes ale téměř nemožné. Takže pokud toto čte podnikatel ochotný do fotbalu dospělých investovat, může mu FK Krupka naopak nabídnout široké možnosti propagace.

Jak se FK Krupka daří získávat nové hráče a trenéry?
V létě jsme ve spolupráci s okresním fotbalovým svazem pořádali fotbalový festival pro děti předškolního věku a prvňáčky, účastnili jsme se festivalu sportu v Krupce a i díky těmto akcím k nám přišlo mnoho nových dětí se zájmem hrát fotbal. A fotbalová školička pro nejmenší je nová kategorie, která v FK Krupka nikdy nebyla. Hledání trenérů, nebo spíše kohokoli, kdo by měl zájem trénovat, je nekonečná práce, ale trenéry pro všechny kategorie se nám podařilo zajistit. A pokud tohle čte nějaký nový zájemce o trénování, ať nás bez váhání kontaktuje. Například ke školičce by se hodil i nějaký asistent či asistentka i z řad rodičů…

Rudolf Řepka
Koupí Teplice vlivný miliardář, který miluje fotbal? Řepka reaguje na spekulace

Jaké máte jako předseda plány pro druhý půlrok ve funkci?
Plánů mám hodně a úkolů mě čeká spousta. Jedním z těch nejdůležitějších je pokračovat v práci, kterou jsme začali, a dále zlepšovat práci s dětmi a mládeží, což je prioritou FK Krupka.