Krupský Matěj Suchý dal v Kadani pět gólů. Za první poločas!

Krupka, Kadaň - Nevídaná kanonáda levého záložníka fotbalistů TJ Krupka rozložila Tatran Kadaň.

14.8.2018

Matěj Suchý.Foto: Deník/Franstišek Bílek

Stejně jako v neděli Sparta Teplice, deklasovala už o den dříve Krupka Kadaň rychlými a svižnými údery během první půle. Zatímco „rudí“ z Prahy dali na Stínadlech za prvních 45 minut čtyři branky, „rudí“ z Krupky udeřili před poločasovou přestávkou hned pětkrát.

A všech pět gólů dal levý záložník Matěj Suchý! Nevídané! „Nikdy jsem tolik gólů v jednom utkání nedal, a už vůbec se mi to nepodařilo za jeden poločas. Vždyť za půlku minulé sezony jsem dal čtyři branky, teď pět gólů za půli,“ nechápal svoji kanonádu šťastný střelec.

Jak utkání vypadalo? Jeho převážnou část se hrálo na jednu branku na tu domácí. Občas tlak Krupky přerušil nesmělý brejk domácího Tatranu, ale bez vážného ohrožení svatyně brankáře Valeše. Během prvních dvaceti minut domácí inkasovali třikrát a už nebylo o co hrát.

Matěj Suchý byl zkrátka k neudržení, jeho gólostroj zasekla až poločasová přestávka. Po ní už diváci žádný gól neviděli, i když Krupka měla opět několik velmi dobrých příležitostí ke skórování. Nakonec se ale musela spokojit s výhrou 5:0, kterou nabyla už v první půli.

„Měli jsme dát víc branek, šance na to byly. Asi ve druhé půli došlo k uspokojení. Jinak ale mám z utkání dobrý pocit, hráli jsme zodpovědně odzadu, vytvářeli si hodně šancí,“ zhodnotil zápas trenér Krupky Martin Vrtiška.

NĚCO TO BUDE STÁT

Pojďme se ale zaměřit na hrdinu sobotního zápasu. Matěj Suchý poprvé rozesmutnil několik málo domácích fanoušků už ve čtvrté minutě. Druhý gól přidal po deseti minutách a hattricku dosáhl za dalších pět minut.

Hosté dobře kombinovali, hráli s přehledem a velkou chutí. Měli lepší pohyb, a než se domácí stačili rozkoukat, bylo rozhodnuto. Za stavu 0:3 se sice ještě domácí hecovali, že se nic neděje, ale na jejich hře byla vidět nerozhodnost až bezradnost. Když už se dostali k míči a založili útočnou akci, postupovali zdlouhavě a složitě, většinou do šířky.

Také proto to trvalo jen dalších deset minut, než Suchý skóroval počtvrté. Pátý gól pak přidal těsně před odchodem do šaten.

„Těch pět gólů za poločas mě bude něco stát,“ culí se Suchý. „Ale nepadly jen mojí zásluhou, výborně hráli i ostatní, já jsem jen těžil z jejich práce. Měli jsme i pár signálů, které nacvičujeme. I podle mého jsme těch branek měli dát víc,“ vykládá muž, který se pohybuje na pozici levého záložníka.

A jak vidno, i z této pozice jde dát pět branek za 45 minut. „Jen ten jeho první gól, kdy utekl po levé straně, byl pro záložníka typický. Pak už to bylo jiné, dorážky, hlavička. Zkrátka dobře zhodnotil svůj výkon, byl vždy všude včas, navíc byl hodně důrazný,“ chválí Vrtiška.

„On nám trenér říká, ať různě dobíháme balony, ať nic nevypustíme. Tak jsem ho jen poslechl. Pak mě chválil a říkal, ať v tom dál pokračuju. Je fakt, že teď budu mít sebevědomí, tak snad ještě další góly přidám,“ těší se Suchý na další zápasy.

POVEDENÉ POSILY

Podle Vrtišky jsou pro výkon Krupky důležité i posly, které v létě získala. „Útočníci Černý s Barnatem odvedli spoustu práce, Suchý z ní mohl těžit. Jsem teď hodně spokojený, jen tedy, a to už jsem zmínil, těch gólů mělo být více,“ zopakoval Vrtiška krupské rezervy.

Domácí trenér Jindřich Hefner měl pochopitelně po utkání ke spokojenosti daleko. „Zaspali jsme úvod zápasu a dostali dvě rychlé branky. Ani pak jsme se nedokázali příliš zlepšit a inkasovali ještě třikrát. No a za stavu 0:5 se dá se zápasem už těžko něco dělat,“ uvedl bezprostředně po zápase zklamaný trenér.

V kabině se tým dohodl na tom, že chce zápas dohrát důstojně. „Řekli jsme si, že druhý poločas už pojmeme jako přípravu na další utkání. Myslím, že se nám to podařilo a plnili jsme to, co jsme si řekli,“ přiznal Hefner.

FK Tatran Kadaň - TJ Krupka 0:5 (0:5)Branky: 4, 14, 19, 28. a 45. Matěj Suchý. Rozhodčí: Flade - Šmíd, Vacek. ŽK: 2:1. Diváci: 50.
FK Tatran Kadaň: Králík - Kocík, Šabík, Čibenka, Fefrčík (82. Mader), Janošík, Šebek, Kolář (79. Jančík), Hořínek, Zaržický (77. Jančík), Kiliján.
TJ Krupka: Valeš - Kubný, Christov, Seidl, Hirschkorn - Al-Eraidi (70. Gulykáš), Sigmund, Vlasák, Suchý - Černý( 87. Kolář), Barnat (82. Doskočil).

Autor: František Bílek

14.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů Dělník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné pro OZP!!!, Možnost i na zkrácený úvazek!!! Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení., Náplní práce je práce se dřevem, komletace výrobků., Požadujeme: alespoň minimální znalost práce na PC, V případě zájmu zasílat životopis na email info@rcmodels.cz. Pracoviště: Jiří dědič, U Červeného kostela, č.p. 36, 415 01 Teplice 1. Informace: Iveta Dašková, +420 775 756 880. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 000 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocníci v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné pro OZP. Nástup možný IHNED. , Nabízíme: závodní stravování, příspěvek na dopravu, V případě zájmu zaslat životopis na: motejl@bufetcz.eu. Pracoviště: Actanola s.r.o. 002, náměstí Svobody, č.p. 3316, 415 01 Teplice 1. Informace: Michal Motejl, . Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky, - perfektní znalost ČJ, - zkušenosti se správou webových stránek, - administrace e-shopu, - anglický jazyk na komunikativní úrovni, - příjemné vystupování a umění komunikace s lidmi, - flexibilita, - schopnost učit se stále něco nového, - práce pod tlakem , , V případě zájmu zasílat profesní životopisy na e-mail: nikoluk@babor-cz.eu. Pracoviště: Trend cosmetics s.r.o., Josefa Hory, č.p. 2867, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Nikoluk, . Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 900 Kč Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vhodné i pro absolventy, Náplň práce: obsluha (a s tím související pracovní úkony) hostů v restauraci s letní zahrádkou., Požadujeme: spolehlivost, samostatnost a příjemné jednání se zákazníky, znalost NJ, AJ a praxe v oboru výhodou ale NE podmínkou., Zaměstnanecké výhody: personální stravování., V případě zájmu se hlašte osobně, nebo telefonicky.. Pracoviště: Hotel&restaurant pod kaštany s.r.o., Revoluční, č.p. 133, 417 42 Krupka 1. Informace: Petr Dragoun, +420 603 211 910.

Proboštov (v černožlutém) - Srbice
24

Zabrušany (v zeleném) - Soběchleby
17

FOTO/VIDEO: Osek válcuje soupeře. Bez prohry je i po čtvrtém kole!

Osek - Osecký nováček se překvapivě vyhřívá na čele „B“ skupiny I. B třídy, v derby porazil Ohníč 2:1.