Ledvic se během letní přípravy ujal Dušan Zahradský, který v minulosti vedl Bílinu. „Dosavadní kouč Petr Kuzár odstoupil od týmu na vlastní žádost,“ vysvětlil vedoucí mužstva Stanislav Novotný. Ledvičtí by chtěli být v novém ročníku v tabulce co nejvýše, o postupu ale nechtějí mluvit. „Uvidí se až za pár kol,“ tvrdí Zahradského asistent Petr Gessel. Mezi nové tváře patří například Mergl z Bíliny nebo Tomáš Berko z Duchcova.

V minulé sezoně skončily Kryry v „A“ skupině I. A třídy na desátém místě. Už před sezonou Havrani věděli, že zopakovat podobné umístění bude nesmírně náročné, z klubu bylo cítit smíření se sestupem do nižší soutěže. Úvodní zápas v Ledvicích naznačil, že vedení klubu a samotní hráči jsou realisté, Kryry totiž prohrály 0:7.

„Vzhledem k velké proměně v kádru byl pro nás zápas v Ledvicích zkouškou. Odešlo nebo skončilo totiž dost hráčů základní sestavy, navíc jsme kvůli malému počtu hráčů sloučili áčko s béčkem. V I. A třídě tak máme nyní nezkušený tým, tuto soutěž hrál jen malý počet hráčů, v Ledvicích byli v základní sestavě čtyři takoví,“ říká na kryrský kouč Lukáš Hájek.

Zkouška dobře nedopadla, Ledvičtí Havrany roznesli na kopytech. Už situace při úvodní brance, kterou dal po odraženém balonu nikým nehlídaný Helísek, naznačila, že zkušenosti chybí. Další průběh střetnutí s ambiciozními Ledvicemi domněnku potvrdil, hlavně ve druhé půli si Viktorka dělala, co chtěla.

„S realizačním týmem jsme koukali už na video ze zápasu. Jsou tam velké chyby na kterých musíme zapracovat, hlavně pak na standardních situacích. Věřím, že od zápasu k zápasu se bude tým zvedat,“ analyzuje Hájek.

V sobotu 1. září od 15 hodin čeká na na ledvickou Viktorku derby v nedaleké Bílině.