V minulé sezoně byli třetí, covidové sezony obsadili na první a druhé příčce, roky před tím skončili druzí a dvakrát čtvrtí. Od svěřenců kouče Martina Lugera se znovu čeká, že budou útočit na špičku soutěže. „My vždy jdeme do sezony s tím, že chceme každý zápas vyhrát a skončit co nejvýše. Podle mě je krajská soutěž pro Srbice nejlepší, tam patří. Je to slušná soutěž, ale divize, to by byl fofr,” myslí si Jelen.

Specifikem Sokola je umělá tráva. Jak se na ní hraje? „Já na ní hraju už devět let. Dá se na ni zvyknout, ale hlavně v létě je to dost nepříjemné.”

Trenér srbického fotbalového týmu Martin Luger při zápase proti FK Litoměřicko. Už chystá letní přípravu. Foto: Deník/František Bílek
Srbice vsadí na stabilitu. Posily není kde brát, ví Luger. Chce být v popředí

Samotné Srbice jako obec zná málokdo, známé jsou především díky obchodnímu centru; na náměstí by možná netrefili ani někteří hráči. „Ze Srbic je jen Honza Stibor. Jeho táta je ve vedení klubu a děda, který hrál za Teplice ligu, je náš věrný fanoušek. Dokonce s námi někdy po utkání zůstane a pokecá si. Jinak jsou Srbice pěknou a udržovanou vesničkou.”

Jelen je v kabině pokladníkem, pokuty vybírá za pozdní příchodu, obdržené karty, vstřelené góly, vyzvánění telefonu v kabině ale i za prohrané fotbálky na tréninku. „V kabině, která je stejně jako celé zázemí na dobré úrovni, nám vyhrává hudba, o tu se většinou stará David Batelka. A také máme svůj vítězný pokřik.” 

Činča čua! Bunda! Bunda! Franta Bunda! Pusťte si vítězný pokřik:

Zdroj: Deník/František Bílek

Už několik sezon srbické fotbalisty cepuje Martin Luger, o němž je známo, že rozhodně nepatří mezi klidné typy trenérů. „Hlavně při zápasech je hodně impulzivní. Chce po nás především nátlakový fotbal,” popisuje Jelen styl hry, který po nich náročný kouč vyžaduje. Na jaře Lugera postihla nepříjemná zdravotní patálie, podle všeho už je ale zase fit. „Myslím, že už je v pořádku, zase na nás někdy pořádně zařve, hlavně po obdrženém gólu,” směje se poctivý srbický středopolař.

V mužstvu, které zpravidla obléká bílo-modré dresy, je spokojený. „Zatím o žádné změně nepřemýšlím, ale jestli tu ukončím kariéru, to ještě nevím, ještě je spoustu času. Teď už se těším na novou sezonu, nejvíc asi na souboje s Krupkou a béčkem Ústí.”

Táta Martin, syn Adam. Trenér a svěřenec.
Rodinná pouta u Lugerů: Když je v brance Adam, táta má na lavičce nervy