Jak vypadá zimní příprava, chodí hráči trénovat, máte dobré podmínky?
Z mnoha zimních příprav, co jsem zažil, není úplně nejhorší, dokážu si ale představit, že bude chodit víc lidí na tréninky. Nejhorší je, že chodí ti samí.

Kdy jste přípravu začali?
Začali jsme s přípravou 17. ledna a podmínky pro trénování máme letos dobré, ale nějakou přípravu má za sebou tak půlka týmu. Druhá půlka to dost šidí.

Chystáte i soustředění?
Kemp nemáme, v našem počtu by to asi nedávalo moc smysl, ale v přípravě tradičně půlka byla zaměřená na kondiční přípravu.

A co přípravné zápasy?
Budeme hrát jen jedno, zrovna nyní v sobotu proti Ledvicím. To bude jediná zkouška, a pak jdeme rovnou do sezóny.

Došlo ke změnám v kádru? Jak jsme se složením mužstva spokojeni?
V kádru došlo k několika změnám, ale vesměs jen k odchodům, takže spokojení se složením týmu být nemůžeme, protože máme strašně úzký kádr a máme poměrně velké obavy, jak to budeme na jaře zvládat.

Zůstane nejlepší sedmigólový střelec Jakub Mašek?
Ano, Jakub Mašek zůstává. Zaplať pán bůh je to jeden z mála posledních patriotů, už nás tam moc takových není, proto máme teď takové problémy.

Jaké budete mít ambice na jaře, zdá se že budete mít ve středu tabulky klid…
V podstatě hlavním cílem bude asi jarní část vůbec dohrát.

Na podzim jste uhráli 19 bodů z 22 doma, to je plus, naopak venku se moc nedařilo, proč?
Doma se nám daří tradičně, jsme na hřiště zvyklí a doma si věříme na každého, hlavně doma nemíváme takové problémy se sestavou jako na venkovní zápasy. Proto tak propastný rozdíl mezi venkovními a domácími zápasy.

Jak jste s postavením ve středu tabulky spokojeni?
Střed tabulky odpovídá tomu, co jsme předvedli, víme, že tým měl na lepší postavení, ale někteří kluci k tomu nepřistupovali úplně zodpovědně, takže to postavení je jen logické vyústění.

Po zmiňované generálce s Ledvicemi začínáte s jedním ze dvou top favoritů, s Chlumčany. To bude těžká premiéra, že?
Jaro začínáme s favoritem, ale začínáme doma, kde jsme silní, takže myslím, že můžeme klidně doma Chlumčany porazit.

Jaká je úroveň soutěže, co říkáte případným úvahám o zrušení B třídy, bavili jste se o tom?
Myslím si, že zrušení B třídy není dobrý nápad. Už takhle mi přijde, že po covidové pauze se nůžky v kvalitě týmů v I. B třídě více rozevřely a zrušení B třídy by bylo podle mě nešťastné rozhodnutí a nůžky by se rozevřely znovu o to víc. Ale pokud to skutečně přijde, tak teprve čas ukáže, jaké to bylo rozhodnutí. Stavím se k tomu ale skepticky.