Konec dobrý, všechno dobré? Kéž by, přejí si v Oldřichově. Začátek soutěže neměli ideální, po podzimu ale mužstvo od Barbory ztrácí na lídra „A“ skupiny I. A třídy Neštěmice pouhé dva body. A na jaře se bude chtít poprat o postup.

„Ještě si přes zimu uděláme nějaký závěr. Hlavně pak bude záležet na jaře, jak se bude situace vyvíjet. Ale pokud to bude takhle tak ano. Sami kluci krajský přebor moc chtějí, vlastně se o něj snaží už tři sezony,“ říká šéf oldřichovského fotbalu František Schrenk.

Rozjezd podzimu nebyl ideální, hlavně domácí porážky od Neštěmic a Libouchce partu kouče Bory Matouše hodně mrzely. Finiš ale měl Oldřichov parádní, šest zápasů v řadě vyhrál. „Ten začátek byl zapříčiněný různými zraněními, mimo byli Orlt, Dědič nebo Skrčený. Ani pak to nebylo úplně ono, ale už těch zraněných nebylo tolik,“ líčí Schrenk. „Teď jsme s podzimem spokojení,“ dodává.

TŘI BODY. Fotbalisté Junioru Děčín (v bílém) porazili Oldřichov 2:1.
FOTO: Osudový soupeř? Oldřichov opět neuspěl v Děčíně s Juniorem

Když není kde brát, může trenér Matouš sáhnout do béčka. V okresním přeboru se mu daří, důkazem budiž třetí místo v podzimní tabulce. „Fotbalistů máme celkem dost. Hlavně jsme dobrá parta. To, že občas někdo chybí kvůli zranění, to se stane. Co ale vůbec neovlivníme, to je zaměstnání kluků,“ ví Schrenk.

Ten také prozradil, že zimní přípravu už má Oldřichov naplánovanou. „Tradiční zimní srbický turnaj odpadl, některé mančafty neměly zájem, tak byl zrušený. My si tedy nasmlouvali soupeře na přípravné zápasy, vesměs se jedná o celky z krajského přeboru.“

Bude chtít podzimní korunní princ v zimě posilovat? „My děláme každý půlrok jednoho dva hráče. Určitě chceme tým zkvalitnit. A pak je tu to, že nám vždy někdo z různých důvodů vypadne, třeba právě kvůli práci, i proto je potřeba mužstvo průběžně doplňovat,“ říká předseda TJ Oldřichov František Schrenk.

TJ Oldřichov řečí statistik
Za 13 zápasů vstřelil Oldřichov 31 branek, což je 2,38 branky na zápas. Více branek vstřelilo hned 7 týmů soutěže. Obdržených branek má Oldřichov na kontě 16. To naopak ukazuje na druhou nejlepší obranu. Nejvíc branek vstřelil v Proboštově, kde se zvítězil 5:1. Tři zápasy odehrál Oldřichov bez inkasované branky. Nejvíc gólů Pavel Sedláček, který nastoupil do 11 zápasů a vstřelil 13 branek. Druhý nejlepší střelec je Oldřich Zícha (6), kanonýr minulé sezony, kterého ale letos trápí zranění kolene. Nejtrestanějším mužem je se sedmi žlutými kartami Jan Svoboda. Jaroslav Hrubý a Zdeněk Vosátka posbírali po šesti kartách. Červené karty viděli po dvou žlutých Pavel Sedláček a Hrubý.