„Výhra mě ani nijak zvlášť nepřekvapila. My tyhle zápasy prostě umíme zahrát. Každopádně mě velice potěšila i o to víc, že jsme neinkasovali ani jednu branku. Naši skvělí fanoušci nás hnali dopředu za vítězstvím. Ne nadarmo se říká, že umí být dvanáctým hráčem na hřišti. Myslím si, že atmosféra a fotbal byl na úrovni vyšších tříd,“ liboval si brankář Oseka Ondřej Pěknice.

„Chtěl bych poděkovat všem co přišli, především klukům z družební německé Riesy. Věřím,že jsme našim borcům udělali opravdu domácí atmosféru,“ měl radost z dění na tribuně člen oseckého fanklubu Martin Nosko.

Duchcovský Ondřej Zima, věkem stále ještě dorostenec, absolvoval poprvé derby v základní sestavě. „Zápas byl úplně jiný, než jsou ostatní zápasy. Derby je derby, hráči jsme se hecovali navzájem celý týden. Hned na začátku jsem spálil velkou šanci, škoda. Kdybych dal, hrálo se jinak. Netrefil se ani nikdo další a po změně stran to byl o prvním gólu. Určitě to ale byla dobrá zkušenost, zahrát si takto vyhrocený zápas, kde se skoro každý navzájem zná. Už se těším na příští derby. Tentokrát už to určitě dopadne lépe pro nás,“ věří.

Také David Špet, sportovní manažer FK Duchcov a vedoucí áčka, byl výsledkem rozčarovaný. "Nestalo se nám poprvé, že jsme nedokázali ve druhé půlce navázat na výkon z první. Zatímco Osek působil dravě a bojoval o každý míč, my působili ležérně a prohráli zaslouženě. Přestože máme v kádru aktuálně nejlepšího střelce soutěže, chybí typický útočník zabiják, protože Jirka Navrátil dává góly z pozice krajního záložníka, a předsezonní představy zatím příliš neplní Václav Holub. Navíc byla znát i absence štítového záložníka Moravce a stopera Barnata. S přístupem předvedeným v Oseku nemůžeme proti následujícím soupeřům, kteří jsou, až na Údlice, z první pětky tabulky uspět," tvrdí fotbalový odborník. 

Rozhodující momenty? Vzhledem k těžkému terénu se hrálo poměrně kvalitní utkání, a i když měli domácí v první půli více ze hry, tak vyloženější šance měli spíše hosté z Duchcova, kteří ze dvou pokusů po odražených míčích ve velkém vápně nedokázali trefit zařízení.

I ve druhé půli probíhal urputný boj o střed hřiště, který postupně začal získávat domácí tým. V 65. minutě rozehráli hosté velice špatně nepřímý kop. Po následném rychlém brejku dostal mnoho prostoru Petr Štainz; tváří v tvář brankáři Koubovi dokázal rozvlnit síť a poprvé rozjásal hlasité osecké publikum. O osm minut později rozehrával po nenápadném faulu Jakub Mašek trestný kop, míč si našel ve vápně Vít Pour a fanoušci Baníku se radovali podruhé. Hostujícímu družstvu sice nelze upřít snaha o zvrat v utkání, ale domácí obrana odolávala výpadům hostů a do vyložených šancí soupeře nepouštěla. Duchcov se sice dokázal mnohokrát dostat na hranici velkého vápna, ale tam převážně jejich snaha končila. V 89. minutě navíc po faulu na Petra Štainze přidal vítěznou pojistku z pokutového kopu Vít Pour.

Baník Osek – Duchcov 3:0 (0:0). Branky: 73. a 89. (PK) Pour, 65. Štainz. Rozhodčí: Živnůstka – Karrmann ml., Rouček. ŽK: 2:5. Diváci: 100. (fbi, red)